7 jednoduchých krémov z chladničky, ktoré odstraňujú vekové škvrny, bielia a napínajú pokožku

Vekové škvrny – možno najväčší postrach žien. Keď ich vidíme na tele, panika – je to znamenie, že starneme? V skutočnosti je výskyt pigmentových škvŕn spôsobený vysokou produkciou melanínu – hormónu, ktorý je zodpovedný za farbu pokožky, a jeho rast spôsobuje výskyt škvŕn na tvári.

Príčinou môžu byť slnečné žiarenie, tehotenstvo, antikoncepčné pilulky, stres, vrodené problémy a problémy so štítnou žľazou.

Pre ich rýchle odstránenie ponúkame 7 jednoduchých prírodných receptov

Cti si každú chvíľu svojho života a buď zdravý!

1. Vajcová maska ​​s mrkvou
Jemne nakrájanú mrkvu. Porazte 1 čerstvé vajcia do homogénnej zmesi. Rozbité vajíčko zmiešajte s 1 lyžičkou nasekanej mrkvy a naneste na čistú pokožku tváre, krku a výstrihu jemnými pohybmi na masážnych linkách. Nechajte pôsobiť pol hodiny a opláchnite studenou vodou, potom naneste na pokožku tenkú vrstvu kokosového alebo mandľového oleja alebo zvlhčovača.

2. Krém z medu, mlieka a citróna
Vytvorte domáci krém zmiešaním 5 polievkových lyžíc citrónovej šťavy, 2 polievkových lyží sušeného mlieka a 4 polievkových lyžíc medu. Keď sa zmes stane homogénnou, preneste ju do malej nádoby a nechajte ju v chladničke až 20 dní.

Naneste domáci krém na čistú pokožku tváre a výstrihu a nechajte pôsobiť 20 minút, potom si tvár umyte veľmi studenou vodou. Potom naneste tenkú vrstvu kokosového alebo mandľového oleja alebo vhodný zvlhčovač pokožky.

3. Tonikum s hroznom
Umyte 10-15 hrozna a odstráňte semená, vložte ich do mixéra, pridajte 100 ml vyčistenej vody a rozdrvte na hladkú zmes. Nalejte tekutinu do čistej nádoby a nechajte ju v chladničke až 3 dni. Produkt naneste vatovým tampónom na čistú pokožku tváre, krku, výstrihu a rúk a po pol hodine opláchnite studenou vodou.

4. Kyslíková voda (peroxid vodíka)
Aplikuje sa každú noc a nie je potrebné ju spláchnuť. Stačí namočiť vatový tampón do kyslíka, vtrieť ním pigmentové škvrny a ľahnúť si.

5. Maska s baklažánom
Varte niektoré kúsky olúpaného baklažánu. Akonáhle zelenina zmäkne, upečte ju v pyré a pyré krúživým pohybom aplikujte na čistenie pokožky pol hodiny. Masku používajte 3 týždne a škvrny zmiznú.

6. Citrón a petržlen
Zmiešajte 1 lyžicu nasekaných čerstvých petržlenových listov s 1 čajovou lyžičkou citrónovej šťavy a 1 čajovou lyžičkou ovsených vločiek. Zmes naneste na pokožku veľmi opatrne, nechajte pôsobiť 20 minút a opláchnite studenou vodou. Potom naneste tenkú vrstvu kokosového alebo mandľového oleja alebo zvlhčovača.

7. Banánový krém
Máte dve možnosti: votrite si tvár banánovou šupkou alebo si z banánového pyré naneste krém a naneste ho na pokožku ako masku. Nechajte pôsobiť 20-30 minút a opláchnite studenou vodou.

ZDROJ:feelhealthylife.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>