7 dôvodov, prečo je naozaj dobré začať konzumovať granátové jablko pravidelne

Granátové jablko nie je dobre známe ovocie, hoci v súčasnosti sa stáva čoraz obľúbenejším. Aj keď si na začiatku nie ste príliš sympatickí alebo neviete, ako sa s ňou liečiť, zaraďte ho do svojej stravy, pretože je veľmi zdravé.

Lahodné a zdravé, potrebujete viac?

1. Šťava z granátového jablka zvyšuje hladinu hemoglobínu

Ľudia s nízkou hladinou hemoglobínu by mali zmiešať pol šálky šťavy z granátového jablka s pol šálky vody a vypiť ju pol hodiny po jedle. Táto metóda by sa mala uplatňovať trikrát denne počas dvoch mesiacov.

2. Granátové jablko má veľmi dobrý vplyv na diabetikov

Na zníženie cukru by ste mali piť 60 kvapiek šťavy z granátového jablka štyrikrát denne pred jedlom.

3. Zmes granátového jablka alebo šupiek je veľmi účinná pri hrtane alebo faryngitíde

Má antiseptické, protizápalové a analgetické účinky.

4. Granátové jablko je pri hypertenzii veľmi účinné

Denne by sa malo jesť najmenej 20 semien granátového jablka, aby sa zabránilo vysokému krvnému tlaku. Granátové jablko tiež pomáha regulovať hormonálnu rovnováhu.

5. Granátové jablko sa odporúča pri akomkoľvek zápale v tele

Varte 2 čajové lyžičky granátového jablka so šupkou v šálke vody pol hodiny. Potom filtrujte a konzumujte 50-50 gramov trikrát denne, pol hodiny pred hlavným jedlom.

 6. Ovocie samotné, ale šupka je veľmi účinná pri hnačkách u dospelých a detí
Maličkých 50 gramov šťavy z granátového jablka pije vo vode a dospelí užívajú trikrát čajovú lyžičku sušeného prášku z granátového jablka trikrát denne.

7. Granátové jablko je tiež veľmi účinné proti črevným parazitom

Rozpustite 50 gramov šupky granátového jablka v 400 ml vody a nechajte stáť 6 hodín. Potom varte na miernom ohni, kým sa zmes nezníži na polovicu. Mali by ste ho vypiť jednu hodinu pred jedlom, inak by mohlo spôsobiť hnačku, ak sa skonzumuje neskôr.

ZDROJ:twice.hu

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>