7 domácich trikov, na ktoré potrebujete len obyčajný fén na vlasy

Metallic hair-dryer, with a young woman underneath, in the 1930's. Séchoir à cheveux métallique, avec une jeune femme en dessous, dans les années 1930.

To na čo používame sušič na vlasy je každému jasné. Vysušiť vlasy a urobiť si s ním pekný účes. Avšak nie každý vie, že toto zariadenie v každodennom živote môže mať oveľa viac možností na efektívne využitie.

Povieme vám o nekonvenčných spôsoboch používania sušiča vlasov. Predpokladá sa, že sušička je potrebná väčšinou len pre ženy. Ale sú triky, ktoré aj muži ocenia.

1. Odstráňte vosk z nábytku

Najskôr je potrebné starostlivo odstrániť nadbytočný vosk, napríklad pomocou plastovej karty alebo kuchynskej špachtle. A zvyšky – ohriať sušičom vlasov. Vzduch by nemal byť príliš horúci. Keď sa vosk topí, mal by byť odstránený handrou. Táto metóda pomôže zabrániť poškriabaniu na povrchu nábytku.

2. Chladničku rýchlo rozmrazte

Doba rozmrazovania chladničky sa výrazne znižuje pri použití sušiča na vlasy. Teplý prúd vzduchu môže rýchlo zaplaviť kúsky ľadu a odstrániť ich skôr, ako budú mať čas premeniť sa na vodu. Nezabudnite predtým vypnúť chladničku.

3. Ľahko odstráňte samolepky z rôznych povrchov

Teplý vzduch môže roztaviť lepiacu vrstvu, po ktorej sa lepšie odstránia nálepky z rôznych povrchov: nálepky z riadu a nábytku a dokonca aj náplasť z pokožky.

4. Nafúknite matrace, kúpacie kruhy a balóniky

Je tiež rýchle a jednoduché nafúknuť matrac, kúpanie alebo balón s pomocou sušiča vlasov. Prvým krokom je vyzdvihnutie trysky v závislosti od priemeru nafukovacieho ventilu. Tento adaptér môže slúžiť ako čistý uzáver alebo viečko z fľaše s vodou, kečupom atď. Musia byť umiestnené v blízkosti nafukovacieho ventilu a nasmerovať vnútorný prúd studeného vzduchu zo sušičky.

5. Opravte si okuliare

Stáva sa to, že v priebehu času začnú niektoré rámy sa rozťahovať. Ak sú ramená takýchto okuliarov plastové, je možné, že niekoľko minút zahrievanie okrajov sušičom vlasov mierne ohýbame smerom dovnútra a starostlivo dávajú požadovaný tvar.

6. Rýchlo priveďte zrkadlo do normálu

Prietok vzduchu zo sušiča vlasov rýchlo odstráni paru zo zrkadla.

7. Rozmrazte zeleninu v porciách

Jednou z alternatívnych metód odmrazovania je aj použitie sušiča vlasov. Ak je zamrznutá na kosť stačí fúkať teplým prúdom a zachvíľu je rozmrazená.

Dúfam, že tieto rady oceníte a boli pre vás užitočné.

ZDROJ:adme.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>