7 domácich populárnych receptov na popáleniny, ktoré je dobré poznať

Popálenie, táto vec sa stala aspoň raz v živote každému z nás.

7 populárnych receptov na popáleniny – vyberte akékoľvek a zmiernite bolesti

Zemiak

Akonáhle sa stane takéto nešťastie, musíte zemiak ošúpať a na jemno nastrúhať a aplikovať kašu na miesto popálenia. Zmeňte každých 10-15 minút až jednu hodinu alebo dokonca na dve hodiny (v závislosti od stupňa poškodenia, čím je popálenina silnejšia, tým sa bude častejšie aplikovať a meniť). Ide o rýchlu liečbu malých popálenin, ktoré zmierňujú bolesť a zabraňujú zraneniam.

Bielko z vajec

Dobrý prostriedok: akonáhle sa popálite, okamžite vyšľahajte kuracie vaječné bielko s vidličkou a aplikuje ju na postihnuté miesto. Spočiatku bude silná bolesť, ale po 1-2 minútach bolesť ustúpi. Táto metóda je dobrá, pretože aj pri ťažkých popáleninách s vriacou vodou, pľuzgiermi pomáha.

Múka hladká

Ak máte varenie nad popáleniny, neviete, čo robiť doma (panika, atď.), Potom premýšľajte o bežnej múke, ktorú pravdepodobne máte v kuchyni. Posypať múkou popálené miesto, a bolesť ustane okamžite. A aby sa zabránilo tvorbe pľuzgierov alebo olupovaniu kože, hojne posypte múkou hojne, v hustom stave a držte dlhšie.

Mydlo

Nezabudnite na jednoduché mydlo na pranie. Ihneď trite miesto malého popálenia kusom mokrého mydla, bolesť a začervenanie zmiznú veľmi rýchlo. Ale pre tento účel je vhodné len sivé alebo hnedé mydlo, novo vyrobené biele syntetické náhrady sú úplne nevhodné.

Tekvica

Tiež „funguje“ a tekvica. Nastrúhajte čerstvú buničinu a naneste ju na postihnutú kožu. Toto ošetrenie je vhodné najmä pre deti s bežnými popáleninami v domácnosti, pretože rýchlo zmierňuje bolesť a ochladzuje pokožku.

Aloe vera

Odtrhnite pár výhonkov z aloe, odrežte tŕne a pripevnite na spálené miesta. Takže 3-4 krát za noc, prichyťte s elastickým obväzom na noc, a na druhý deň bude všetko v poriadku.

Med

Môžete tiež rozmazať horieť prírodným medom. Okamžite zastaví kachle a zabránia sa pľuzgrám.

ZDROJ:di-via.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>