6 okatých príznakov, ktoré dávajú na známosť, že vaša pečeň je chorá

Pečeň je najväčší fungujúci orgán v našom tele. Tu je 6 signálov, ktoré nám dávajú, keď je chorá. Je to skutočný filter, ktorý nás chráni pred všetkými znečisťujúcimi látkami pred tým, čo jeme. Preto je neustále vystavená všetkému, čo je škodlivé.

 1. Problémy so žalúdkom

Zdá sa to zvláštne, ale v skutočnosti je to tak, že žalúdočné problémy sú jedným z prvých príznakov poškodenia pečene. Nemali by sme z toho však vyvodzovať žiadne unáhlené závery, pretože to môže byť výsledkom iných problémov.

2. Únava a slabosť

Všetci sme unavení, je to pravda. Únava však môže byť nevysvetlená. Predstavte si deň, keď ste dobre spali, jedli správne vyvážené jedlá a napriek tomu sa cítite unavení. Chorá pečeň je pre telo problémom, preto musí vynaložiť väčšie úsilie a prevziať svoje funkcie, čo sa vyznačuje únavou tela.

3. Nedostatok chuti do jedla

Nadmerné hromadenie žlče, ktoré je dôsledkom problémov s pečeňou, spôsobuje zlé trávenie tukov. To vedie k zmene chuti do jedla a dokonca k chudnutiu.

4. Tráviace problémy

Trávenie je dôsledkom poškodenia pečene. Živiny sa nespracuvávajú dobre, takže sa neskôr môžu vstrebávať črevom. Objaví sa syndróm dráždivého čreva, slabá intolerancia alkoholu, zápcha a nadúvanie.

5. Zmena farby moču

V prípade poškodenia pečene sa moč stáva hnedým, jantárovým alebo oranžovým. To znamená nadbytok bilirubínu v krvi. Preto sa oplatí sledovať, ako vás moč vylučuje.

6. Farba stolice

Farba stolice počas problémov s pečeňou sa tiež mení. Kvôli nedostatku žlče sa stáva šedou alebo bledožltou. Za zmienku tiež stojí, že na jej farbu a tvar majú vplyv aj ďalšie faktory.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>