6 dôvodov, prečo by ste si mali trieť tvár citrónovou šťavou

Citróny majú mnoho praktických vlastností. Môžete ich použiť napríklad pri čistení a dezinfekcii povrchov. Sú tiež skvelé pre starostlivosť o našu krásu, najmä tvár. Dnes vám predstavíme 6 argumentov, ktoré by ste mali použiť.

Citrón má úžasné astringentné, antibakteriálne a antioxidačné vlastnosti, vďaka čomu je ideálna prírodná kozmetika pre našu tvár, ktorá ju omladzuje.

1. Boj proti akné

Antibakteriálne vlastnosti citrónu z neho robia skvelý prostriedok na boj proti akné. Jednoducho stláčajte čerstvú citrónovú šťavu na tampón, utrite ju tvárou a nechajte ju hodinu. Po tejto dobe opláchnite tvár teplou vodou. Je lepšie nechať citrón na noc na celej tvári má aj bieliace vlastnosti.

2. Odstránime odumreté bunky kože

Kyseliny citrónové, ktoré sa nachádzajú v citrónovej šťave, majú prirodzené exfoliačné vlastnosti. Pomáhajú nám odstrániť odumreté bunky. Na to môžete veľmi ľahko urobiť peeling citrónovej šťavy pridaním cukru do neho.

3. Liečivo na mastnú pleť

Ak máte pleť, ktorá má tendenciu dostať mastný potom musíte vyskúšať citrónovú šťavu. Vlastnosti sťahujúceho citrónu pomáhajú uzavrieť póry pokožky, čo zabraňuje nadmernému vylučovaniu kožného mazu. Urobte si každodenný zvyk trením citrónovej šťavy s trochou oleja na koži.

4. Odstráni tmavé škvrny

Už sme spomenuli, že citrónová šťava má bieliace vlastnosti. Preto nám pomôže odstrániť tmavšie škvrny na koži. Takéto škvrny môžu mať niektorý z nás, to je dôvod, prečo je dosť trieť citrónovú šťavu v tmavších miestach pred spaním. Ráno toto miesto umyte mydlom.

5. Zvlhčovanie pokožky

Chcete urobiť hydratačné ošetrenie? Zmiešajte tieto zložky:

  • 1 polievková lyžica kokosového oleja
  • 1 polievková lyžica medu
  • šťava z jedného citróna

Týmto spôsobom vytvoríte prirodzený balzam, ktorý môžete aplikovať na tvár. Nechajte pôsobiť 15 minút a opláchnite.

6. Zosvetlite pokožku

Veľké množstvo vitamínu C, ktorý je obsiahnutý v citrónovej šťave, má schopnosť stimulovať tvorbu kolagénu a robí pokožku jasnejšou. Môžete ho použiť na rozjasnenie pleti. Pamätajte, že tento účinok bude mať aj častá liečba.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>