6 dôvodov, prečo by ste mali piť škoricovú vodu denne, jej nespočetné liečebné vlastnosti vás v tom presvedčia

Výrazná vôňa a vôňa škorice je potešením. Tento populárny liečivý koreň bol použitý v širokej škále kuchýň, sladkých a slaných pokrmov, raňajkových cereálií, pečiva a občerstvenia. Je nabitý rôznymi antioxidačnými a antibiotickými vlastnosťami. Jedným z najlepších spôsobov, ako získať všetku dobrotu zo škorice, je namočiť tyčinku do vody a pravidelne ju napiť. Podporované rôznymi odborníkmi v oblasti zdravia, sladká voda zo škorice prináša divný nápoj, ktorý má nespočetné liečebné vlastnosti.

Tu sú niektoré z výhod, ktoré vás presvedčia, že budete piť škoricovú vodu denne

Poznámka: Diabetici by mali konzultovať so svojim lekárom pred prechodom na škoricovú vodu, pretože je sladká a môžu narásť hladina cukru v krvi. 

1. Môže pomôcť pri znižovaní účinkov PCOS

Polycystický ovariálny syndrómo alebo PCOS je hormonálna porucha, ktorá spôsobuje zväčšenie vaječníkov malými cystami na vonkajších okrajoch. Podľa združenia Asociácie PCOS môže škorica infúziou vody spolu s medom pomôcť pri znižovaní účinkov PCOS. Podľa štúdie uverejnenej v denníku Fertility and Sterility, škoricová voda znižuje inzulínovú rezistenciu u žien s PCOS.

2.  Posilňuje imunitný systém

Zábavný nápoj je bohatý na antioxidačné polyfenoly a proantokyanidíny, ktoré posilňujú imunitný systém. Jeho antivírusové, antibakteriálne a antifungálne vlastnosti pomáhajú znižovať riziko výskytu rôznych zdravotných rizík, ako sú respiračné poruchy, srdcovéproblémy a ďalšie.

3. Pomáha pri liečbe menštruačných kŕčov

Podľa štúdie v Národnom centre pre biotechnologické informácie žien, ktoré užívajú škoricu, mali menšiu bolesť, ktorá mala kratšie trvanie. Jedna šálka teplej škoricovej vody každý deň môže pomôcť znížiť účinky menštruačných kŕčov.

4. Môže pomôcť pri chudnutí

Aj keď to ešte nebolo preukázané, hovorí sa, že škoricová voda spôsobuje, že sa cítite plný energie a zabraňuje chuti do jedla, ktoré ďalej pomáhajú pri strate hmotnosti.

5. Môže pomôcť znížiť zápal

Tým, ktorí trpia bolesťou kĺbov alebo artritídou, sa vo všeobecnosti odporúča piť škoricovú vodu na úľavu; vďaka svojim protizápalovým vlastnostiam, ktoré pomáhajú zmierniť nadmerné bolesti. Pomáha tiež pri podpore krvného obehu, ktorý bráni vývoju stavov, ako je artritída.

6. Môže pomôcť znížiť účinky Parkinsonovej choroby

Podľa štúdie publikovanej v časopise Journal of Neuroimmune Pharmacology môže byť škorica schopná spomaliť progresiu Parkinsonovej choroby.

Uistite sa, že konzultujete svojho lekára pred tým, ako prejdete na pitie škorice s vodou. Takže si vychutnajte jej výhody a zabezpečte si zdravie.

ZDROJ:food.ndtv.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>