5 výstražných príznakov obličkových kameňov, ktoré si musíme pamätať

Ľudstvo pozná problém s obličkovými kameňmi už od roku 600 pnl. Muži sú okrem toho viac vystavení tejto chorobe ako ženy. Príznaky tohto ochorenia môžu byť tiché, ale ak sa kamene pohybujú, príznaky budú vážne a veľmi bolestivé. Preto je dôležité, aby ste ich mohli okamžite rozpoznať a poradiť sa s lekárom.

Toto je zoznam príznakov, ktoré naznačujú, že máte obličkové kamene. Odporúčame vám, aby ste si ich pozorne preštudovali av prípade potreby podnikli okamžité kroky na vyriešenie problému.

1. Silná bolesť

Môžete cítiť extrémnu boesť brucha, chrbta alebo slabiny. Stáva sa to, keď sa kameň začne pohybovať a uviazne v úzkom močovode, čo vytvára tlak v obličkách. Keď sa kameň pohybuje, bolesť môže ísť zozadu k slabine.

2. Zmeny v močení

  • Keď sa kameň začne pohybovať a dosiahne močový mechúr, nastáva pretrvávajúce a časté nutkanie na močenie . To môže tiež spôsobiť močenie a pálenie pri močení.
  • Množstvo moču sa môže znížiť , čo súvisí s kameňmi uviaznutými v močovode. Môže dokonca úplne zastaviť tok moču.
  • Krv sa môže objaviť v moči kvôli prítomnosti kameňov v močovom trakte. Zlý zápach môže naznačovať, že máte infekciu obličiek, ktorá môže tiež spôsobiť zakalenie moču.

3. Chlad a horúčka

4. Nevoľnosť

Nauzea je zvyčajne sprevádzaná zvracaním. Je to spôsobené skutočnosťou, že obličky a gastrointestinálny trakt majú  spoločné nervové spojenie . Tieto príznaky môžu byť tiež dôsledkom silnej bolesti.

5. Cítim sa veľmi slabý alebo unavený

Bonus: Ste v ohrození, ak …

  • Nepijete dostatok vody
  • Máte príbuzných s obličkovými kameňmi
  • Jete veľa cukru, sodíka a bielkovín
  • Neužívatedoplnky vitamínu D a vápnika
  • Máte nadváhu

Ako často navštevujete lekára? Skontrolujete si obličky?

ZDROJ:brightside.me

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>