5 vecí, ktoré sa dejú tým, že si necháte psom olizovať svoju tvár

Všetci máme veľkú radosť, že sa vraciame domov a nájdeme nášho miláčika za dverami, ktorý čaká na náš návrat.

Bezpodmienečná láska, ktorú cítia, nás núti zostať nepokojnými až do nášho príchodu, aby nás mohli úplne olízať, zatiaľ čo neprestanú skákať a posúvajú chvost šťastia.

 Aj keď je to príznak náklonnosti, je tu jedna vec, o ktorú by sme sa mali v tomto okamihu psej eufórie postarať. Aj keď to neopravujeme a myslíme si, že naše spoločenské zviera je úplne zdravé (celkovo nám to my poskytujeme jedlo a staráme sa o svoje zdravie), neodporúča sa, aby si olízali naše tváre, pretože to môže spôsobiť zdravotné problémy.

Aj keď to pre naše telo nie je nič skutočne nebezpečné alebo škodlivé, nikdy neuškodí vedieť, aké riziká sa spájajú s týmto zvykom, najmä ak okrem šteňa máte dieťa, ktoré sa zúčastňuje na týchto vzorkách radosti.

Nechajte svojho domáceho maznáčika olízať si tvár, je to znamenie blízkosti k nemu aj znamenie ich náklonnosti alebo pocitu ochrany voči vám.

Aj keď je to niečo rozkošné, s naším zdravím však existujú určité riziká.

Aj keď si myslíme, že kontrolujeme všetko, čo naši psi požierajú, bez toho, aby sme si všimli, že jedia smeti, hovädzie mäso, rozmaznané jedlo …, ale predovšetkým si nečistia zuby tak, ako to vieme.

Vďaka niekoľkým jednoduchým lízaniam môže naše domáce zviera prenášať veľa baktérií, ktoré sa hromadí v ústach a ktoré sú pre naše telo cudzie.

Nie je preto prekvapujúce, že nevedomky môžu prenášať nepríjemné infekcie, ktoré nám robia zle.

Bez toho, aby sme šli ďalej, občas sa vyskytli prípady domácich miláčikov, ktorí prenášali tuberkulózu na svojich majiteľov, rovnako ako chlapec z Anglicka v roku 2013.

Ako keby to nestačilo, sú tiež schopné prenášať patogén nazývaný Porphyromonas gulae.

Tento patogén je zodpovedný za niektoré choroby, ktoré postihujú ďasná psov, av našom prípade môže spôsobiť gingivitídu.

Ak máte akékoľvek otvorené rany, môžete sa nakaziť. Ak urobíte rez, necháte svojho psa olízať si ranu, je to posledné, čo by ste mali urobiť, pretože existuje riziko infekcie.

Naši štvornohí priatelia môžu tiež produkovať otravu jedlom. Áno, je to nepravdepodobné, ale keďže my my psa nekontrolujeme 24 hodín a radi si prinášajú všetky druhy vecí do úst, ich sliny sa stanú senzačným živnou pôdou pre Salmonella a Campylobacter, čo môže spôsobiť smrť medzi mladými alebo starými ľuďmi.Stručne povedané, neuveriteľnú lásku, ktorú pre nich cítime, môžeme ukázať mnohými inými spôsobmi. Môžeme im dať masáž do brucha alebo nechať s nami pritúliť sa, aby si zdriemli, koniec koncov nie je nevyhnutné, aby náš verný priateľ vedel, koľko nám záleží.

Zdieľajte  túto správu so všetkými svojimi priateľmi!

ZDROJ:rolloid.net

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>