5 signálov, že sa voda zadržiava vo vašom tele. Ako sa s tým vysporiadať?

Pri zadržiavaní vody máme na mysli schopnosť ju zbierať. Avšak zadržiavanie vody v našom tele sa neodporúča. Mala by byť neustále v obehu a keď je zastavená, má rôzne nepríjemné následky. To je dôvod, prečo vám dnes povieme, ako rozpoznať, že voda v našom tele sa zastavila, aké účinky to môže byť a ako sa s tým vysporiadať.

Príznaky zadržiavania vody v tele

Je celkom ľahké si všimnúť, že voda v našom tele sa zastavila. Problém je v tom, že to môže byť chronický stav. Všetko závisí od štýlu nášho života a výživy. Môže to naozaj trvať roky.

1. Opuch nôh

Máte opuchnuté nohy a nemôžete nosiť bežné topánky bez bolesti? Môžu to byť príznaky zadržiavania vody v tele. To môže byť sprevádzané pocitom smädu alebo slabosti. Môžete dokonca stratiť dych alebo budete mať zvýšenú srdcovú frekvenciu.

2. Opuch tváre

Nesmiete si to všimnúť sami, ale vaši príbuzní to často venujú. Zvlášť, keď sa pozriete do oblasti očí. Naša tvár je silnejšia a to je len dôsledok hromadenia vody v tkanivách.

3. Kolísanie hmotnosti

Voda má svoju váhu, takže môžete naozaj schudnúť niekoľko kilogramov jednoduchým zbavením sa nadbytku. Preto, často v období tyjemy, čo je vlastne účinok zadržiavania vody. Takéto kolísanie hmotnosti môže znamenať problémy s retenciou vody.

4. Opuchnuté ruky

Zobudíte sa ráno a nemôžete si vybrať z prsta snubný prsteň? Je to voda nahromadená v tele a v tkanivách, ktoré cez ňu expandujú, čo spôsobuje opuchy, napríklad prsty v ruke.

5. Opuch žalúdka

Ak sa vám náhle nedá dostať nohavice dole a pred dvoma dňami ste ich mohli ľahko nasadiť, môže sa vyskytnúť nadúvanie, ale aj zadržiavanie vody. Pozrite sa, či sa objavia iné príznaky.

Prečo sa voda zastaví v tele

Čo môže táto príčina? Zvyčajne je naň uvalených niekoľko vecí a hlavnými vinníkmi sú príliš veľa soli v strave, príliš málo pitnej vody a nedostatok draslíka. Veľmi veľa vody v tele zastaví alkohol, môžete si všimnúť tento deň po párty.

Pamätajte, že v lete, keď je teplota vyššia, voda sa tiež zastaví v tele. Preto je počas horúceho počasia dôležité piť ešte viac tekutín.

Čo nás môže ohroziť?

Udržiavanie vody v tele spôsobuje nárast telesnej hmotnosti, nikomu sa to nepáči. Okrem toho, toxíny sú odstránené spolu s vodou, takže počas retencie sú jednoducho zhromažďované v našich telách. Zadržiavanie vody v tele môže tiež spôsobiť rôzne nebezpečné ochorenia:

 1. zlyhanie srdca
 2. chronickej venóznej nedostatočnosti
 3. hlboká žilová trombóza
 4. ochorenie obličiek
 5. hypotyreózy
 6. ochorenie pečene
 7. zlý stav kože

Spôsob, ako zadržať vodu v tele

Jedna z vecí, ktoré musíte analyzovať, je to, ako jete. Ak budete jesť veľa solených výrobkov, najmä pripravené jedlá majú veľa soli, potom by ste mali obmedziť. Alkohol je škodlivý. Začnite jesť zdravšie veci, nepite alkohol, ale pite dva litre vody denne.

Môžete jesť veľa zeleniny a ovocia, ktoré obsahujú veľa vody alebo diuretík. Patrí medzi ne kôpor, uhorky, melóny, pomaranče, papriky, brokolica, špenát, jahody alebo reďkovky.

Okrem toho platí recept na domáce liek, ktorý vám pomôže zbaviť sa zadržanej vody rýchlejšie.

prísady:

 • vrecko zeleného čaju
 • pol lyžičky škorice
 • koreň zázvoru asi 2 cm
 • 2 polievkové lyžice medu
 • pol citróna
 • 1 1 vody

príprava:

 1. Uvarte čaj a po 10 minútach vyberte čajový sáčok
 2. Po vychladnutí pridajte škoricu, ošúpané a strúhaný zázvor, med a plátky citrónu
 3. Takáto zmes nápojov po celý deň počas niekoľkých dní

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>