5 preukázaných dôvodov: Cvičenie zlepšuje výkon v posteli

Dôvody, prečo je cvičenie dobré pre zdravie, je rozmanité, ako napr. Vyhýbanie sa prírastku hmotnosti, zníženiu stresu alebo zlepšeniu funkcie orgánov, ale aj v sexuálnom živote pomáha.

Podľa štúdie uverejnenej v časopise Journal of the American Medical Associationsexuálny život sa zlepšuje, ak stratíte váhu, zdravé stravovanie a fyzické cvičenie sú najlepším nástrojom.

Dôvody, prečo cvičenie zlepšuje sexuálnu výkonnosť, boli preskúmané a overené rôznymi vyšetrovaniami, to sú výsledky.

1. Viac vzrušenia

Ľudia, ktorí športujú, sú viac nadšení a lepší, hovorí Omer Faruk Karatas, výskumník na Faith University v Turecku. U žien pomáha zlepšovať prietok krvi v klitorise a tým posilňuje ich sexuálnu funkciu.

2. Lepšie hladiny testosterónu

Alex Galeth, osobný tréner Národnej akadémie športovej medicíny, poukazuje na to, že muži, ktorí vyprodukujú množstvo tohto hormónu, ktorý je zodpovedný za vytváranie šťastia, udržiava viac energie pri sexuálnych stretnutiach.

„Ak sú starší ako 40 rokov, majú zostať zdraví a pravidelne cvičiť, aby udržali svoje libido vysoko, pretože nedostatok pohybu môže spôsobiť vysoký krvný tlak, obezitu, cukrovku a dokonca aj stratu sexuálnej túžby.“

3. Proti dysfunkcii 

Štúdia Emory University v Spojenom kráľovstve poznamenáva, že cvičenie zvyšuje šance na lepšiu erektilnú funkciu u mužov vo veku 18 až 40 rokov.

4. Zvýšte túžbu

Linda De Villers, klinická psychológka a pomocná profesorka na Pepperdine University, potvrdzuje na základe jednej z jej štúdií, pravidelné cvičenie zvyšuje sexuálnu túžbu a uľahčuje schopnosť dosiahnuť orgazmus.

5. Sexuálna túžba

Cindy Meston, riaditeľ sexuálne Psychofyziológia laboratória na University of Texas v Austine, hovorí, že potom, tá žene čo cvičí, jej telo reaguje rýchlejšie a intenzívnejšie a sexuálna túžba je omnoho intenzívnejší.

Kŕče v nohách, ťažkosti s dýchaním a celková únava sa môžu zlepšiť aerobikom. Okrem toho cvičenie zlepšuje sexuálny výkon aj zo strany sebavedomia, ak sa cítite lepšie s vaším telom, prestanete sa obávať malých detailov.

ZDROJ:.salud180.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>