5 potravín, vďaka ktorým zachováte farbu oblečenia aj po vypratí! Nemusíte si kupovať žiadne špeciálne prostriedky

Joyful summer laundry. Colorful t-shirts on a laundry line and blue sky.

Je dobre známe, že každý sa musí niekedy vysporiadať: biela bielizeň dostane žltý nádych alebo šedý závoj, zatiaľ čo sfarbená a čierna stráca svoju farbu.

Existuje nespočetné množstvo tipov na opätovné žiarenie špinavých bielych odevov, ale pokiaľ ide o ochranu farieb, vyzerá to zle. Aby vaše oblečenie naďalej žiarilo ako dúha, jednoducho použite nasledujúce triky priamo z stojana na korenie.

Korenie

Okrem bežného saponátu sa do bielizne pridá čajová lyžička mletého čierneho korenia. To však ide priamo do pracieho bubna, nie do priehradky. Okrem toho by ste teraz mali umývať pri najnižšej možnej teplote. Korenie pôsobí ako abrazívum, ktoré odstraňuje zvyšky mydla z vlákien bielizne. Zvyšky zaisťujú, že farby v priebehu času zmiznú.

Soľ

Ak do bielizne pridáte asi 90 gramov soli, má to podobný účinok. Zvyšky čistiaceho prostriedku nemôžu vlákna priľnúť, preto farby môžu žiariť lepšie.

Ocot

Ocot je tiež užitočný pri odstraňovaní škodlivých zvyškov mydla z odevov. Ocot pôsobí tiež ako aviváž. Na tento účel sa do umývacieho cyklu pridá šálka bieleho octu. Nerobte si starosti: štipľavý zápach počas prania zmizne.

Citrón

Namiesto octu môžete do bielizne pridať aj trochu citrónovú šťavu. Aj oblečenie, ktoré už dávno vybledlo, sa dá zachrániť.

Káva

K dispozícii je tiež možnosť použiť kávu alebo čierny čaj ako prírodné farbivo. Za týmto účelom uvarte dva šálky zodpovedajúceho nápoja a vložte ich priamo do bubna na pranie, nie do priehradky. Predtým by ste sa však mali ubezpečiť, že v práčke sú iba čierne šaty, pretože táto metóda samozrejme nie je vhodná pre farebné prádlo.

Všetkých päť prostriedkov nápravy je možné nájsť v každej domácnosti alebo je možné ich lacno kúpiť. Jednoducho vyskúšajte všetky, aby ste zistili, ktorý z nich vám pomôže najviac.

ZDROJ:genialetricks.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>