5 potravín, o ktorých ste ani netušili, že prirodzene vybielia váš úsmev

Existujú potraviny, ktoré prirodzene bielia zuby. Od niektorých z nich ste to pravdepodobne ani nečakali. Stačí ich zjesť len preto, aby bol náš úsmev belší. Pozrite sa na produkty a zahrňte ich do vašej stravy.

1. Žltý syr

Jedným zo zaujímavých výrobkov na bielenie zubov, ktoré by ste nečakali, je syr. Je dobrým zdrojom vápnika, ktorý pomáha dopĺňať dutiny. Výskum potvrdzuje, že jeho pH je veľmi dobré pre zuby. Syr ho nad 5,5 bodu zvyšuje, čo znižuje riziko zubného kazu. Preto, namiesto žuvania žuvačky, je lepšie vziať kus syra.

2. Kurkuma

Ďalším produktom, ktorý predstavíme, je kurkuma. Určite ju poznáte z domácich receptov na bieliacu pastu, ktorú sme zverejnili. Výskum potvrdzuje, že kurkuma pomáha efektívne sa vyrovnať s problémami ústnej hygieny.

3. Jahody

Jahody sú veľkým zdrojom vitamínu C. Ale to nie je všetko, môžu byť tiež použité na bielenie zubov. To je dôvod, prečo by ste mali jesť, pretože sú chutné a vaše zuby vyzerajú slnečne.

4. Zelený čaj

Tmavý čaj spôsobuje nepríjemný povlak na zuboch, ale so zeleným je úplne opačný. Zelený čaj nielenže odfarbí zuby, ale postará sa aj o vašu ústnu hygienu.

5. Zeler

Zeler osviežuje dych a je veľmi dobrý pre zdravie našich zubov. Pomáha odstraňovať plak. To je dôvod, prečo to stojí za to chrumkavý niekedy ako predjedlo.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>