5 perfektných dôvodov načo použiť vodu z uvarených zemiakov! Je omnoho prospešnejšia než by sa mohlo na prvý pohľad zdať

Zemiaky sú veľmi významnou plodinou. Mnoho jedál si bez nich predstaviť ani nevieme. Dokonca aj ich využitie je veľmi všestranné a v žiadnej domácnosti sa táto potravina určite nestratí. Sú bohatým zdrojom vitamínov, a to najmä škrobu, či draslíku.

 

Počas varenia sa mnoho z ich látok dostáva do vody, ktorá v mnohých kuchyniach okamžite putuje do umývadla. Tento vývar pomáha napríklad aj na vlasy alebo pokožku. Dôležité je použiť ho čo najskôr, pretože potom stráca svoje účinky.

Na čo všetko je voda zo zemiakov dobrá?

1. Blahodarný účinok na celé telo

Zemiaková šťava je známa pre svoju detoxikáciu. Je vynikajúca aj pri problémoch s pokožkou, pretože lieči akné a rôzne ekzémy. Má proti zápalový účinok, takže je výborným pomocníkom pri bolestiach kĺbov alebo chrbtice.

2. Vlasový elixír

Voda zo zemiakov je na suché vlasy priam zázračný elixír. Táto voda im aj dodá lesk a to bez použitia drahých kozmetických prípravkov, ktoré vlasom skôr škodia. Stačí keď si touto vodou vlasy opláchnete alebo si ju na vlasy nastriekate pomocou rozprašovača a po tridsiatich minútach klasicky umyjete. Táto kúra posilňuje aj rast vlasov, takže pri nanášaní sa sústreďte aj na korienky.

3. Pomocník pri chudnutí

Zhadzovanie váhy pred letom vie byť poriadne ošemetné. Najmä pri nedostatku času na cvičenie alebo s problémami so stravou. Stačí ak namiesto rannej kávy pred raňajkami vypijete šálku vývaru a ďalšiu šálku večer. Tento vývar obsahuje látky, ktoré z tela odvádzajú prebytočné kyseliny.

4. Maska na pleť

Stačí, keď si v tejto vode poriadne opláchnete tvár a počkáte dvadsať minút, potom si tvár umyte čistou vodou. Škrob, ktorý táto voda obsahuje je nesmierne prospešný a zabraňuje tvorbe vrások.

5. Znižuje cholesterol

Tu by mali zbystrieť najmä tí, ktorí hladinu cholesterolu majú vyššiu než by byť mala. Zemiaková šťava účinne bojuje aj proti cholesterolu a priaznivo pôsobí na choroby so srdcom.

Ďalšie dôvody, prečo jej povedať áno: bojuje proti depresii, draslík znižuje krvný tlak, obsahuje vitamín A, C, proteín, magnézium, je skvelá aj na polievanie kvetov.

ZDROJ:sovkusom.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>