5 fantastických tikov s mikrovlnkou , ktoré musíte vedieť. Dokáže niečo, o čom ste ešte nepočuli

Takmer všetci z nás majú doma mikrovlnnú rúru a zvyčajne ju používajú na prípravu a zohriatie jedla. Funkcie tohto zariadenia sú omnoho širšie a môžeme ich použiť na mnoho ďalších aktivít. To všetko bude uvedené nižšie.

Sušenie byliniek

V prípade, že chceme rýchlo vysušiť bylinky, ktoré sú v našej nádobe, môžeme na to použiť iba mikrovlnnú rúru. Zvyčajne ideme niekde a nemusíme ich viac zalievať, takže je najlepšie s nimi robiť. Stačí si vybrať kríky a položiť listy na papierový uterák a zapnúť zariadenie na maximálny výkon. Postup by sa mal opakovať, až kým sa nezískajú suché bylinky, pretože voda, ktorú obsahujú, sa musí odpariť.

Šupka z paradajok

Ľudia, ktorí sú poškodení paradajkovou šupkou, majú veľa problémov, ako sa jej zbaviť. Zvyčajne sa varí a potom sa ľahšie olúpa. Samozrejme, existuje aj iný spôsob, ako to urobiť, dať paradajku do mikrovlnnej rúry asi na minútu a šupka bude rovnako ľahká na opustenie, ako je oparená. Úspora času a pohodlia predovšetkým!

Šťava vylisovaná z čerstvého ovocia

V prípade, že sa nám naozaj páči šťava vylisovaná z čerstvého ovocia (hlavne tu citrusov), môžeme na zvýšenie množstva šťavy použiť mikrovlnnú rúru. Ovocie dáme do mikrovlnnej rúry asi 30 sekúnd a vytlačíme z neho šťavu. Získané množstvo by malo byť omnoho vyššie.

Cibuľa

Nikto z nás nechce rezať cibuľu. Existuje jednoduchý a bezbolestný spôsob, ako to urobiť. Odrezali sme dva konce od zeleniny a hodili ich do mikrovlnnej rúry. Vonkajšia pokožka by mala byť vysušená, čo by malo uľahčiť rezanie. Okrem toho nebudeme plakať!

Starší chlieb

Vzhľadom na chlieb môžeme rýchlo získať ich čerstvosť vložením do mikrovlnnej rúry na asi minútu. Stačí ich zabaliť do papierovej utierky a zapnúť zariadenie. Prebytočná vlhkosť sa absorbuje cez uterák a sendviče budú chutiť čerstvé.

Ak chcete zistiť, či mikrovlnná rúra funguje, dajte do otvoreného hrnca šálku studenej vody. Zapnite zariadenie na minútu. Ak je voda a pohár horúci a hrniec je studený, nemusíte sa obávať, pretože spotrebič funguje dokonale.

ZDROJ:kobiecewskazovski.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>