5 dôvodov prečo, je dobré začať používať kokosový olej miesto zubnej pasty

Pri jednej štúdií bolo dokázané že kokosový olej je veľmi efektívny v boji proti baktériám, ktoré spôsobujú zubný kaz. Testovanie oleja prebiehalo v jeho prirodzenom stave.

Zistilo sa že silne inhibuje rast baktériu  Streptococcus, vrátane baktérie Streptococcus mutans, ktorá je hlavnou príčinou zubného kazu. Ukázalo sa teda, že kokosový olej má predpoklady preto, aby sa mohol používať spoločne a alebo aj miesto zubnej pasty.

5 hlavných dôvodov a výhod prečo tomu tak je

1. Neobsahuje škodlivé chemikálie

Bežné zubné pasty, väčšinou obsahujú látku zvanú triclosan, ktorá je spojená s obavami voči rezistenciu proti antibiotikám. Naviac tiež obsahujú Fluorid, ktorý je toxickým priemyselným výrobkom.

2. Účinný proti baktériám, ktoré spôsobujú zubné kazy

Výskumy dokazujú, že dokonca aj obyčajné kloktanie kokosovým olejom po dobu 10 minút (3 týždne) výrazne znižuje pôsobenie baktérií, ktoré spôsobujú zubný kaz a zároveň tiež efektívne odstraňuje zubný plak.

3. Bez penidiel

Mnoho zubných pást tiež obsahujú chemické povrchové látky, ktorá zapríčiňujú penenie zubné pasty, to potom môže byť v rozpore s našimi chuťovými pohárikmi. Kokosový olej naproti tomu pomáha udržiavať prirodzenú rovnováhu lipidov na jazyku a pritom má stále silné antibakteriálne vlastnosti.

4. Je lacnejšie

Na vyčistenie zubov vám postačí len malé množstvo oleja, jeden pohár vám tak môže vydržať aj niekoľko mesiacov.

5. Môžete si z neho pripraviť pastu vlastnej výroby

Je to naozaj jednoduché, buď je možné používať kokosový olej samotný, ako zubnú pastu a alebo je možné do neho pridať ďalšie zložky ako napríklad esenciálne oleje či napríklad mätový olej.

Tip: Ak nechcete kokosovým olejom nahrádzať zubnú pastu, môžete ho používať ako ústnu vodu. Stačí ho každý deň 10 minút kloktať. 

ZDROJ:fealthyfoodhouse.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>