4 ÚŽASNÉ SPÔSOBY POUŽITIA KOKOSOVÉHO OLEJA

Niekoľko z mnohých spôsobov, ako používať kokosový olej a zlepšiť svoje zdravie

Kokosový olej sa za posledných pár rokov stal populárnejším, avšak v tropických osadách si ľudia jeho výhody užívali po celé storočia. Keď sa začala kampaň proti nasýteným tukom, kokosový olej spolu s ďalšími nasýtenými tukmi vypadol z nemilosti. Iba nedávno sa vrátil do používania. Použitie tohto oleja má veľa pozitívnych stránok a je možné ho použiť rôznymi spôsobmi. Kokosový olej je z 92 percent nasýtený tuk a 2/3 tohto tuku je vo forme mastných kyselín so stredným reťazcom. Tento typ mastnej kyseliny je rýchlo absorbovaný telom ako energia. Silnou súčasťou kokosového oleja je kyselina laurová, ktorá má silné protiplesňové a antimikrobiálne vlastnosti.

Ďalej uvádzame iba niekoľko z mnohých spôsobov, ako môžete použiť kokosový olej a zlepšiť svoje zdravie.

1. Naneste ho na pokožku.

Kokosový olej je vynikajúcim zvlhčovačom pre vašu pokožku a má mnoho vlastností, vrátane výživnej a liečivej pokožky. Má antibakteriálne vlastnosti a môže sa použiť na liečbu akné. Navyše je to prirodzenejšie a cenovo dostupnejšie riešenie ako drahé pleťové vody a procedúry, ktoré poskytujú rovnaký efekt. Antioxidačné vlastnosti kokosového oleja pomáhajú chrániť pokožku pred voľnými radikálmi spôsobenými slnečnou aktivitou

2. Používajte ako kondicionér na vlasy (pred šampónom).

Kokosový olej je vynikajúcou liečbou pre zdravie vlasov a vlasovej pokožky. Kokosový olej pomáha vlasom udržať si prirodzenú vlhkosť a robí ich pevnejšími. Pre ľahkú a hĺbkovú úpravu si vmasírujte trochu kokosového oleja do pokožky hlavy a nechajte ho pôsobiť 5 minút. Potom si vlasy opláchnite ako obvykle. Po použití kokosového oleja som si všimla, že moje vlasy boli menej mastné a jemnejšie a pokožka hlavy menej šupinatá.

3. Pripravte si niečo chutné.

Kokosový olej je fantastické riešenie na varenie, pretože je stabilný a odoláva vysokým teplotám. Rastlinné oleje rýchlo oxidujú a v extrémnych horúčavách stuchnú. Pri dusení, pečení a pálení používajte kokosový olej.

Veľmi rád používam pri varení kokosový olej. Dodá jedlu príjemnú chuť, opečiem na ňom zeleninu, ryby a kuracie mäso a pridám ho do zeleninových šalátov. Ja si do svojich smoothies a ovsených vločiek tiež dávam kokosový olej.

4. Vyvážte svoje trávenie.

Konzumácia kokosového oleja môže pomôcť, ak trpíte gastrointestinálnymi problémami – ľahkými aj závažnými, ktoré prešli do chronickej formy. Kokosový olej môže pomôcť pri kandidóze. Okrem zdravotných výhod kokosového oleja ako takého aj mastné kyseliny pomáhajú telu vstrebávať živiny.

Pri nákupe kokosového oleja sa uistite, že kupujete organický, za studena lisovaný, nerafinovaný kokosový olej.

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>