4 prekvapujúce príčiny vypadávania vlasov, o ktorých ani netušíte

Existuje mnoho dôvodov pre vypadávanie vlasov. Zaujímavé však je, že niektoré z nich sú skutočne prekvapujúce a určite vám na vám na rozum ani neprídu. Preto, ak ste si všimli, že pri česaní stále viac a viac vlasov zostáva na kefke, potom stojí za zváženie tieto štyri veci. Možno je to jeden z dôvodov.

1. Vegetariánstvo spôsobuje vypadávanie vlasov

Prechod na vegetariánsku stravu môže spôsobiť vypadávanie vlasov. Čo je zaujímavé, vlasy sú z 97% bielkoviny. Preto, ak je strava s nízkym obsahom bielkovín, ktorá obsahuje veľké množstvo živočíšneho mäsa, stav našich vlasov môže zhoršiť. Preto, ak si môžete všimnúť koreláciu medzi zmenou na vegetariánsku stravu a vypadávaním vlasov, stojí za zváženie, či sa vrátiť k jedlu mäsa.

2. Účes sa mení príliš často

Meníte často svoj účes, narovnáte si vlasy a potom ich zvlníte? To spôsobí, že vlasy vyschnú, a tým sa stanú slabšími a krehkými. Niet divu, že pri česaní začnú vypadávať. Preto, ak tak urobíte, stojí za to sa postarať o zvlhčenie vlasov.

3. Alopécia androgenetica

V dôsledku zvýšenej aktivity androgénov je cyklus rastu vlasov degradovaný. V dôsledku toho stonky vlasov sú tenšie a kratšie a v dôsledku toho vypadávajú. Prvým viditeľným efektom, ktorý si môžete všimnúť, je rozširujúce sa rozdelenie. Žiaľ, v tomto prípade nestačí zmena stravy alebo kozmetiky a potrebujete odbornú pomoc. V tejto situácii by ste mali navštíviť trichológa.

4. Užívanie niektorých liekov

Užívanie niektorých liekov môže ovplyvniť vypadávanie vlasov. Niektoré antidepresíva alebo antikoagulanciá môžu mať tento účinok. Ak zmeníte svoj liek a všimnete si vypadávanie vlasov, stojí za to kontaktovať svojho lekára v tejto situácii a poradiť sa, či by to mohol byť vedľajší účinok lieku. Potom zvážte prípadnú zmenu.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>