4 nápoje, ktoré vám dlho zanechajú mladistvý vzhľad a nedovolia sa stretnúť s rakovinou

Veru, chceli by sme byť večný, alebo aspoň dlho mladí – touto otázkou sa trápi ľudstvo od nepamäti. Už v starých rozprávkach sa hovorilo o zázračnej sile omladzujúcich nápojov, ktoré ako zázrakom pomáhajú obnoviť mladosť a zdravie.

Získali sme nápoje, ktoré  nielen majú vynikajúcu chuť, ale tiež, podľa výskumu, pomáhajú v boji proti starnutiu.

Voda – hlava

Pokožka je hladká a svieža, potrebuje neustálu hydratáciu, na to nám pomôže, samozrejme voda. Zvoliť optimálne množstvo vody, je možné s prihliadnutím na hmotnosť, fyzickú aktivitu a ročnom období. Ale v každom prípade, každý deň by sa malo vypiť aspoň 8 pohárov vody. Dostatočným množstvom tekutiny sa poskytuje požadovaný stupeň hydratácie pokožky, bude mäkká a hladká. Voda je pre nás nevyhnutná aj pre udržanie rovnováhy elektrolytov v tele, a teda pre mozog, aby správne fungoval.

Káva – nápoj, ktorý pije denne milióny ľudí na planéte

A kto vie, že káva má protirakovinové účinky? Podľa výskumu zverejneného v European Journal of Cancer prezentácie, len jedna šálka kávy denne znižuje riziko rakoviny o 10 percent. Podľa vedcov je to kvôli anti-karcinogénných vlastnostiach kofeínu. Káva bez kofeínu také vlastnosti, žiaľ, nemá.

Požívanie alkoholu v malých dávkach pre ľudské telo, je obrovský liek

Vedci ešte nemôžu vysvetliť taký priaznivý vplyv alkoholu na ľudskú myseľ, ale jedna vec, ktorou si istí, – že bráni zmenám v mozgu, ktoré vedú k demencii a poruchou pamäti – najmä proti Alzheimerovej chorobe. Podľa vedcov, pohárik vína u žien a dva poháre vína, pre mužov je veľmi prospešné pre naše zdravie. Avšak, piť viac ako je odporúčaná dávka má opačný účinok – poškodenie mozgových buniek.

Zelený čaj vám nedovolí starnúť

Tento nápoj je známy, tým sa znižuje riziko kardiovaskulárnych ochorení, a kvôli obsahu fluóru posilňuje zuby a prevencii zubného kazu. Avšak, nedávne štúdie ukázali, že zelený čaj bráni starnutiu buniek. V ňom obsiahnuté účinné antioxidanty, znižujú tzv oxidačný stres, alebo proces poškodenia buniek v dôsledku oxidácie. Oxidačný stres porušuje ochranné vlastnosti bunky a zabraňujú viesť k rozvoju ochorenia, ako je cukrovka, ateroskleróza, Alzheimerova choroba, mŕtvica a rakovina. Toto napätie je tiež súčasťou procesu starnutia. Podľa výskumníkov, 4 šálky zeleného čaju denne môže znížiť intenzitu oxidačného stresu až 2 krát, čím sa spomaľuje starnutie nášho tela.

ZDROJ:izuminki.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>