4 najlepšie a najlacnejšie potraviny v kuchyni – vďaka, ktorým bude vaša pokožka super jemná

Body scrub of oatmeal, sugar, honey and oil in glass jar on blue rustic table, homemade cosmetic for peeling and spa care, top view

Ak túžite po telových pílingoch, nemusíte chodiť do drogérie, pretože tie najlepšie exfoliačné ingrediencie sú vo vašej kuchyni!

Nemusíte ani chodiť do lekárne, aby ste našli perfektné produkty za tisíce dolárov: prísady pre najlepšie telové peelingy sú vo vašej kuchyni! Zamknite dvere kúpeľne a vychutnajte si zážitok z domácich kúpeľov pomocou vlastnej zmiešanej kozmetiky!

Pred samoopaľovaním je čistenie tela nevyhnutnosťou, ale pred hlavnými udalosťami alebo jednoducho samoľúbením si môžete urobiť nasledujúce recepty.

Jedna z najjednoduchších zmesí

Morská soľ je dokonalým základom pre telové peelingy a jej drobné zrná pôsobia pri pôsobení na pokožku ako silný exfoliátor (exfoliačný, exfoliačný) a som si istý, že ju vždy nájdete doma. Soľ sa oplatí kombinovať s rastlinným olejom, ako je napríklad kokosový, olivový, avokádový olej a strúhaná citrónová kôra. Ak chcete radšej používať svoj obľúbený éterický olej, je to v poriadku, stačí 2-3 kvapky. Cate Blanchett je údajne prisahá na tento domáci telový peeling, ale ona to všetko vyplivne lístkami mäty a rozdrví ingrediencie v drvičke. Tento domáci telový peeling zostáva pri skladovaní v chladničke hladký dva týždne!

Peeling s medom

Soľ môžete nahradiť  medom, zohrejte ju 5 až 6 polievkovými lyžicami, aby sa roztopila len na tečúcu textúru, a to môže mať rastlinný olej. Po ochladení vydajte niekoľko polievkových lyžíc krištáľového cukru v závislosti od toho, koľko chcete, aby vaše telo drhlo. Dávajte pozor, aby ste nepridali cukor, keď je med ešte teplý, pretože sa v ňom roztopia granule.

Vanilka a levanduľa

Ak chcete luxus (prečo nie), odporúčame vám vyrobiť základňu pre cukor, kokosový olej (alebo mandľový olej) (môžete individuálne určiť, koľko chcete urobiť a aký silný má byť guma) s trochou vanilkového extraktu a niekoľkými kvapkami levanduľového oleja. Vôňa a zážitok budú božské na poličke v kúpeľni, na okraji vane!

Ovsenná kaša s medom

Ďalším jednoduchým tipom je kombinácia jemne mletej ovsenej kaše s medom: jedna lyžica medu zmiešaná s dvoma lyžicami ovsenej vločky, nezabudnite lyžicu soli, kokosového oleja a jablčného octu! Ovos je protizápalová, exfoliačná superstar zložka, zatiaľ čo med vyživuje a hydratuje vašu pokožku. Zmiešajte ingrediencie v kuchyni v miske a vezmite svoje čerstvo vyrobené telové peelingy do kúpeľa.

Je dobré zahrnúť tieto recepty ako súčasť dlhšieho relaxačného kúpeľa / popoludňajšieho kúpeľa a samozrejme vždy, keď máte pocit, že sa trochu rozmaznávate. Ľahké sviečky, prineste lahodný čaj, limonádu a dobrú knihu, dokonalá relaxácia je zaručená!

ZDROJ:nosalty.hu

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>