4 babské spôsoby, ako sa zbaviť vitiligo. Tí, ktorí ich vyskúšali, už neschovávajú svoje telo pod odevom

Čo je vitiligo? Ide o ochorenie zahŕňajúce depigmentáciu kože. Jeho príčinou je vymieranie melanocytov, ktoré sú zodpovedné za farbu kože. Nie je presne známe, prečo sa to deje, a odhaduje sa, že 1-2% populácie zápasí s problémom vitiligo. Jeden z najznámejších ľudí, ktorí trpeli touto chorobou, bol spevák Michael Jackson.

Vitiligo

Vitiligo sa kombinuje s mnohými ochoreniami, ako sú poruchy štítnej žľazy, cukrovka, autoimunitné ochorenia a priebeh malígneho melanómu. Môžete diagnostikovať ochorenie tým, že koža začne strácať svoju farbu a svetlé škvrny sa objavia na nej. Získaná vitiligo nepredstavuje hrozbu pre zdravie a je len kozmetickým problémom. Avšak stojí za to konzultovať s lekárom, pretože, ako sme už uviedli, môže to byť príznakom iných problémov.

1. Kurkuma a horčicový olej

Zmiešajte 5 čajových lyžičiek kurkuma a 250 ml horčičného oleja. Zmes používajte na zmenu farby dvakrát denne. Opakujte liečbu, až kým nezistíte zlepšenie, ale nepoužívajte ju viac ako dva mesiace.

2. Bazalka a limtka

Bazalkové listy stimulujú produkciu melanínu. Zmiešajte niekoľko kvapiek extraktu bazalkových listov a limetkovej šťavy a aplikujte na postihnuté oblasti pokožky. Opakujte liečbu denne, ale aby ste videli účinky, použite ju pol roka.

3. Medená voda

Naliať vodu do medeného hrnca a nechať ju cez noc. Pite to každý deň, aby ste stimulovali produkciu melanínu. Samozrejme, účinky sa nezobrazia okamžite a potrebujú trpezlivosť. Meď sa nachádza aj v ovsených vločkách, orechoch, kakaových a slnečnicových semenách.

4. Reďkovka

Môže ovplyvniť regeneráciu melanínu. Opláchnite semená reďkovky, pridajte trochu vody a aplikujte pastu na pokožku. Na dosiahnutie tohto účinku musí byť liečba aplikovaná približne pol roka.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>