Čo je vitiligo? Ide o ochorenie zahŕňajúce depigmentáciu kože. Jeho príčinou je vymieranie melanocytov, ktoré sú zodpovedné za farbu kože. Nie je presne známe, prečo sa to deje, a odhaduje sa, že 1-2% populácie zápasí s problémom vitiligo. Jeden z najznámejších ľudí, ktorí trpeli touto chorobou, bol spevák Michael Jackson.
Vitiligo
Vitiligo sa kombinuje s mnohými ochoreniami, ako sú poruchy štítnej žľazy, cukrovka, autoimunitné ochorenia a priebeh malígneho melanómu. Môžete diagnostikovať ochorenie tým, že koža začne strácať svoju farbu a svetlé škvrny sa objavia na nej. Získaná vitiligo nepredstavuje hrozbu pre zdravie a je len kozmetickým problémom. Avšak stojí za to konzultovať s lekárom, pretože, ako sme už uviedli, môže to byť príznakom iných problémov.
1. Kurkuma a horčicový olej
Zmiešajte 5 čajových lyžičiek kurkuma a 250 ml horčičného oleja. Zmes používajte na zmenu farby dvakrát denne. Opakujte liečbu, až kým nezistíte zlepšenie, ale nepoužívajte ju viac ako dva mesiace.
2. Bazalka a limtka
Bazalkové listy stimulujú produkciu melanínu. Zmiešajte niekoľko kvapiek extraktu bazalkových listov a limetkovej šťavy a aplikujte na postihnuté oblasti pokožky. Opakujte liečbu denne, ale aby ste videli účinky, použite ju pol roka.
3. Medená voda
Naliať vodu do medeného hrnca a nechať ju cez noc. Pite to každý deň, aby ste stimulovali produkciu melanínu. Samozrejme, účinky sa nezobrazia okamžite a potrebujú trpezlivosť. Meď sa nachádza aj v ovsených vločkách, orechoch, kakaových a slnečnicových semenách.
4. Reďkovka
Môže ovplyvniť regeneráciu melanínu. Opláchnite semená reďkovky, pridajte trochu vody a aplikujte pastu na pokožku. Na dosiahnutie tohto účinku musí byť liečba aplikovaná približne pol roka.
ZDROJ:dompelenpomyslow.pl