3 spôsoby, ako zabrániť popraskanej a suchej kože na nohách bez toho, aby ste museli strácať čas a peniaze u pedikúrky

Suché a popraskané päty môžu byť jedným z najviac frustrujúce a nepríjemné veci, ktoré máme. Ak ste ako ja, pravdepodobne ste si mysleli, že jediný spôsob, ako sa im naozaj zbaviť, je stráviť príliš veľa peňazí u pedikúrky. Dobrá správa, existujú spôsoby, ako sa môžete zbaviť prasknutých podpätkov doma s vecami, ktoré pravdepodobne ležia okolo vás!

Zvyčajne jediný problém s popraskanými pätami je ich vzhľad, ale to by nás nemalo zastaviť v hľadaní opravných prostriedkov na to, aby sme mali krásne nohy znova.

Prasknuté pätky sú zvyčajne spôsobené suchou kožou. Keď sa hmotnosť a tlak nanášajú na tukovú podložku pod pätou, koža sa rozširuje na stranu. Pokiaľ pokožke chýba vlhkosť, stane sa stuhnutá, menej elastická a náchylná k praskaniu. To je pravdepodobne dôvod, prečo sú vaše podpätky najhoršie v zime.

 

Kokosový olej

Ako vieme, kokosový olej pracuje skoro na všetkom. Použitie kokosového oleja na nohách pomôže vašim podpätkom obnoviť vlhkosť. Protizápalové vlastnosti kokosového oleja môžu pomôcť vašim popraskaným pätám, ak sú náchylní na krvácanie alebo infekcie.

Med

Môžete použiť med ako poter namočiť po nasiaknutí, alebo použiť ako masku na nohy. Med má antimikrobiálne a antibakteriálne vlastnosti. Med môže pomôcť uzdraviť a vyčistiť rany a zvlhčiť pokožku.

Vazelína a ponožky

Aplikujte na vaše podpätky vrstvu vazelíny a potom naň položte pár ponožiek z bavlny pred spaním. To umožňuje, aby vaše nohy nasiakali vlhkosť celú noc a zabránili tak aj tvorbe suchých škvŕn.

Zbaviť sa suchých a popraskaných pätiek môže byť tak jednoduché ako nočná rutina. Nie je potrebné utrácať peniaze na získanie pedikúry, keď môžete používať produkty, ktoré máte doma, ktoré skutočne fungujú a udržiavajú vlhkosť.

ZDROJ:shared.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>