3 spôsoby, ako jednoducho môžete zalievať kvety aj keď ste na dovolenke

Keď ideme na dovolenku, nemáme vždy možnosť nechať kvety niekomu v rodine alebo priateľom zalievať ich. Potom sa tieto triky budú užitočné a kvety sa napijú samé. Vďaka tomu budú si brať vlahu týždeň alebo dva, keď budeme odpočívať. Využite tieto triky počas ďalšej cesty a nemusíte sa starať o svoje kvety.

1. Hrniec a špagát

Veľmi jednoduchý nápad. Možno si spomeniete na experiment zo školy, kde môžete pomocou šnúry preniesť vodu z jednej na druhú pomocou dvoch nádob v rôznych výškach. Pracuje na rovnakom princípe. Nádoba s vodou musí byť umiestnená vyššie ako nádoba a sú v nej šnúry, ktoré sú vložené do nádoby v zemi. Špagát bude namočený vo vode a ten bude aj naďalej kropiť zem. Vďaka tomu budú kvety samé zalievané.

2. Hadica a fľaša

Všetko, čo potrebujete, je jednoduchá fľaša a hadica na vytvorenie automatického polievania. Nalejte vodu do fľaše a vložte trubicu, položte druhú stranu k zemi. Teraz bude polievaná týmto spôsobom.

3. Samonasávací kvetináč

Na výrobu samolepiacich kvetináčov môžete použiť plastové nádoby. Stačí ich rozrezať v 2/3 výšky. Urobte dieru do uzáveru a vložte do nej šnúru. Potom dajte fľašu s hrdlom do spodnej časti naplnenej vodou. Nalejte pôdu a položte na rastlinu.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>