3 príznaky, ktoré môžu naznačovať, že máte v tele parazity

Viete, že každý z nás je v nebezpečenstve mať interné parazity? Toto sú organizmy, ktoré riadia naše telo pre výživu. Stali sme sa hostiteľom a problém nie je nezvyčajný. Odhaduje sa, že iba 10% ľudí na Zemi nikdy nemalo parazita. Niekedy sa s nami vyrovná naše telo, v iných prípadoch potrebuje pomoc. Najčastejšie parazity sa vyskytujú v našom tráviacom systéme, ale nachádzajú sa v niektorých orgánoch. Chytenie parazita nie je vôbec ťažké. Stačí jesť niečo, čo sa predtým neumylo a malo kontakt s iným nosičom. To je dôvod, prečo sa môžeme infikovať doma, na návšteve, v reštaurácii, z vášho domáceho maznáčika alebo v mnohých iných situáciách, z ktorých mnohé sa dajú spomenúť.

Známky, ktoré môžete mať parazity

Podľa Wikipédie najčastejšie vnútorné parazity s ním pásomnice, flukes, škrkavky človeka, ošípaných, psov a mačiek, a mrle, tenkohlavcom a výskytu svalovca vinutia. Môžete ich nosiť vo svojom tele roky a ani o tom neviete. Poznáme teda niekoľko príznakov, ktoré sa môžu prejaviť.

1. Gastrointestinálne ťažkosti

Často sa v prípade parazitov hniezdiacich v tráviacom systéme objavujú rôzne typy gastrointestinálnych ťažkostí. Môže sa vyskytnúť hnačka alebo naopak, zápcha.

2. Strata hmotnosti

Paraziti sa tiež živia tým, čo jeme, a preto pre nich časť nutričnej hodnoty ide, nie nám. Je spojená s poklesom telesnej hmotnosti alebo s oslabením imunity. Podľa štatistík má ľudský červov jeden zo šiestich. Ide o najčastejší ľudský parazit. Hoci príznaky sú často nepozorovateľné, často sa stane, že stratíte chuť do jedla a schudnete bez akéhokoľvek zvláštneho dôvodu.

3. Slabosť a horúčka

To sú príznaky, ktoré sprevádzajú väčšinu chorôb, takže ich nikto nepočíta s prítomnosťou parazita. To môže byť spôsobené prítomnosťou aj ľudského červu, ktorý môže dosiahnuť až 40 cm dĺžky. Pre toto sa stáva, že sa narodia nové parazity a nakoniec dokonca môžu zablokovať črevá.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>