21 VECÍ, KTORÉ VAŠE TELO MÔŽE POUŽIŤ, ABY VÁM POVEDALO O VAŠOM ZDRAVÍ

Je dôležité dôkladne sa pozrieť na seba a každý týždeň hodnotiť svoje zdravie. To, čo sa deje vo vašom tele a ako sa cítite, je priamym odrazom vášho zdravotného stavu .

21 faktov o vašom zdraví

1. Suché pery
Poškodené pery nie sú nezvyčajné, ale ak sa s týmto problémom stretávate často, môže to spôsobiť alergickú reakciu alebo dehydratáciu. Ak je spôsobená alergiou, nazýva sa to alergická cheilitída. Podľa Novozélandskej dermatologickej spoločnosti sú najčastejšími príčinami kozmetika na pery, lieky, výrobky ústnej hygieny, kovy a potraviny.

2. Opuch nôh
Opuch nôh nie je nezvyčajný. V skutočnosti sa to dá očakávať, keď sú ženy tehotné alebo keď ľudia strávia na nohách nespočetné hodiny. Ak však nie je zrejmý dôvod, musíte sa poradiť so svojím lekárom o srdcovom zlyhaní. Tento stav je charakterizovaný skutočnosťou, že srdce nečerpá efektívne, čo vedie k zadržiavaniu tekutín.

3. Jazyk
Za normálnych okolností by mal byť váš jazyk ružový, vlhký a viditeľné chuťové poháriky. Ak je váš jazyk suchý a bledý, mohlo by to podľa akupunkturistky Katie Cliftonovej naznačovať nedostatok železa. Rýchly krvný test vám zistí, či máte príliš nízku hladinu železa.

4. Pot
Váš pot a to, ako vonia, vám môže poskytnúť veľa informácií o vašom celkovom zdraví. Napríklad hladina cukru v krvi môže byť abnormálna, ak váš pot prijíma zápach acetónu. Doktor Lawrence Wilson tvrdí, že ľudia s cukrovkou môžu mať sladkú vôňu aj kvôli cukru, ktorý sa hromadí na pokožke. Ak zápach potí ako amoniak, môžu sa vyskytnúť problémy s pečeňou alebo obličkami.

5. Skontrolujte dĺžku svojich prstov
Štúdia o artritíde a reumatizme z roku 2008 zistila, že ženy, ktorých prstenníky sú väčšie ako ich ukazováky, majú dvakrát vyššiu pravdepodobnosť artrózy v kolenách.

6. Obočie
Podľa Davida Wolfa je vo svete krásy to, čo potrebujete, husté a tmavé obočie, ale ak vám obočie redne, môže to byť spôsobené ochorením štítnej žľazy.

7. Vôňa nôh
Ak vaše nohy páchnu napriek čistej obuvi, ponožkám a správnej hygiene, môžete mať do činenia s nohou športovca. Tento stav sa vyskytuje v dôsledku plesňovej infekcie a je dosť nákazlivý.

8. Vlasy
Ak majú ženy rast vlasov tam, kde zvyčajne nemajú, môže to signalizovať vaše zdravie. Jednou z najbežnejších príčin je syndróm polycystických vaječníkov. Tento stav je charakterizovaný rôznymi metabolickými problémami a hormonálnou nerovnováhou. Abnormálny alebo nadmerný rast vlasov je zvyčajne spôsobený tým, že vaše telo produkuje príliš veľa mužských hormónov.

9. Pleťové škvrny
Keď sa to stane prvýkrát, väčšina ľudí si myslí, že si stačí jednoducho odlupovať alebo odlupovať pokožku. Americká akadémia dermatológie však tvrdí, že tieto škvrny môžu signalizovať drogovú reakciu alebo prediabetes.

10. Malé teľatá
Zvýšené riziko cievnej mozgovej príhody súvisí so skutočnosťou, že ľudia s krátkymi teľatami sú náchylnejší na výskyt karotických plakov. Prítomnosť podkožného tuku v dolných končatinách môže znížiť riziko tvorby plakov, ak sa mastné kyseliny odstránia z krvi.

11. Veľkosť pŕs
Ženy vo veku 20 rokov s veľkosťou prsníkov D alebo väčšou môžu byť 1,5-krát náchylnejšie na vznik cukrovky 2. typu v porovnaní so ženami s hrnčekom A alebo menším. Štúdia, ktorá bola prezentovaná v časopise Canadian Medical Association Journal, naznačuje, že to môže byť spôsobené hormonálne citlivým prsným tukom, vďaka ktorému sú ženy náchylnejšie na vývoj inzulínovej rezistencie.

12. Ruky
Podľa štúdie neurovedy zverejnenej v roku 2008 sú ženy s krátkymi ramenami 1,5-krát zraniteľnejšie voči Alzheimerovej chorobe. Rozsah krátkych ramien je 60 palcov alebo menej.

13. Opuch očí
Prítomnosť opuchov a menších opuchov pod očami sa často pripisuje nedostatku spánku a nadmernému stresu. Aj keď určite môžu byť indikátorom hormonálnych zmien, svoju úlohu zohráva aj príjem soli. Doktor Sears tvrdí, že na vine môže byť aj citlivosť na potraviny alebo alergie.

14. Brucho
Väčšina ľudí trápi tvoja schopnosť udržať si kognitívne schopnosti neskôr v živote. Podľa vašej neurovedeckej štúdie z roku 2009, ak sa blížite alebo máte 40 rokov a máte veľké brucho, vaše šance na rozvoj demencie do 70 rokov sú 3,6-krát väčšie ako u ľudí s menším pásom. Predpokladá sa, že je to spôsobené nárastom zápalových hormónov spôsobeným vyššou hladinou viscerálneho tuku.

15. Rast
Pokiaľ nízki ľudia nemajú vážne zdravotné problémy, majú tendenciu žiť dlhšie ako ich rovesníci podľa štúdií uvedených v antropologickom prehľade. Predpokladá sa, že je to spôsobené tým, že jeden z génov zodpovedných za nízky vzrast je čiastočne zodpovedný aj za dlhovekosť.

16.
Výskum krvných skupín, ktorý nedávno uskutočnil Dana-Farberov rakovinový inštitút, ukazuje, že ľudia s krvnou skupinou I, negatívnou aj pozitívnou, majú menšiu pravdepodobnosť, že budú trpieť rakovinou pankreasu. Ľudia s inými krvnými skupinami mali v skutočnosti o 44% vyššie riziko vzniku tohto typu rakoviny.

17. Zuby
Ak si všimnete, že sa vaše zuby časom kazia, môže vám to hovoriť, že sa vám zuby rozpadajú v spánku. Brúsenie zubov je všeobecne spojené so zvýšenou úrovňou stresu.

18. Vrásky
S pribúdajúcimi rokmi sa produkcia kolagénu spomaľuje, takže sa začnú prirodzene vytvárať vrásky. Ak ste však v ranom veku a spozorujete vrásky, malo by to byť vaše hlavné znepokojenie. V Bostone boli na stretnutí endokrinnej spoločnosti v roku 2011 prezentované štúdie, ktoré spájajú skoré vrásky s osteoporózou. Štúdia zistila, že kvalita pleti ženy bola kľúčom k minerálnej hustote kostí a že distribúcia a závažnosť vrások často koreluje s nižšou hustotou kostí.

19. Skontrolujte nechty Nechty na
rukách a nohách môžu slúžiť ako okná pre vašu celkovú pohodu. Ak vám nechty rastú zo strany na stranu, mohlo by to naznačovať stres. Malé cysty okolo kutikuly môžu signalizovať artritídu.

20. Defekácia
To, čo z vás vychádza, môže byť rovnako vierohodné ako telesné zmeny a vlastnosti. Keď stolica silne páchne, zamyslite sa nad tým, čo ste nedávno konzumovali. Ak spozorujete koreláciu medzi zápachom stolice a konzumáciou mliečnych výrobkov, mohlo by to signalizovať neznášanlivosť laktózy, uvádza AARP. Moč, ktorý má chemický zápach, môže naznačovať infekciu močových ciest, zvyčajne z baktérie E. coli.

21. Suchá pokožka
Niekedy je suchá pokožka normálna, najmä ak je chladné a suché počasie. Ak však vaša pokožka nie je zjemnená zvlhčovačmi a nespotrebuje viac vody, môže nastať problém. Nedostatok živín, cukrovka a hypotyreóza sú častými príčinami suchej pokožky. Nasledujúce výživové nedostatky môžu prispieť k suchej pokožke: esenciálne mastné kyseliny, vitamín E, vitamín D, vitamín A a draslík, hovorí MD Susan Evans.

Nezabudnite sa na seba dôkladne pozrieť a raz týždenne si zhodnoťte svoje zdravie. Toto je priamy odraz toho, ako sa cítite. Ak spozorujete problematické zmeny, dohodnite si stretnutie so svojím lekárom

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>