2 triky, ktoré vám umožnia rýchlo a pohodlne ošúpať strúčik cesnaku, jeden z nich si možno obľúbite

Lúpanie cesnaku nie je činnosť, ktorá sa nám páči. Trvá to nejaký čas, a potom ruky zapáchajú veľmi cesnakom. Môžeme tento problém vyriešiť a dnes vám predstavíme triky súvisiace s lúpaním cesnaku.

Použite mikrovlnnú rúru na šupku cesnaku

Mikrovlnná rúra vám pomôže olúpať cesnak. Vezmite niekoľko zubov a potom ich vložte do mikrovlnnej rúry na niekoľko sekúnd. 5-10 je dosť. Po odstránení stačí stlačiť strúčik cesnaku a vyskočí zo samotnej škrupiny. Pamätajte si, že ak ho tam necháte na príliš dlhú dobu, bude veľmi horúci, takže skontrolujte jeho teplotu tak, aby ste sa nespálili.

Lúpanie cesnaku trepaním

Tento trik môže byť použitý, keď chcete olúpať veľké množstvo cesnaku naraz. Strúčiky cesnaku vložte do nádoby s uzáverom. Teraz to triasť tvrdo asi 30 sekúnd. Teraz stačí odstrániť ošúpané strúčiky cesnaku alebo, ak je to potrebné, dokončiť prácu rýchlo a ľahko, ak sa pri trepaní neodstráni celý plášť.

Lúpanie cesnaku

Musím si priznať, že keď musím lúpať jeden alebo dva klinčeky cesnaku, nechcem vždy používať tieto triky. Pracujú dobre a veľa času naozaj ušetrí čas, ale ak musíte lúpať jeden klinček, môžete to urobiť normálne.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>