16 SPÔSOBOV, AKO OKLAMAŤ SVOJE TELO: KEĎ BOLESŤ HRDLA, ZNECITLIVENÁ RUKA, UPCHATÝ NOS ATĎ

Ak máte obavy zo silného tlkotu srdca, fúkajte na palec, podráždi to nervus vagus a spomalíte srdcovú frekvenciu.

1. Ak máte silné bolesti v krku
Masírujte si ušný lalôčik. To aktivuje ušné receptory a reflexne spôsobí kŕč v krku, ktorý zmierni potenie.

2. Ak je pre teba ťažké počuť mrmlanie partnera,
otoč mu pravé ucho, pretože lepšie počuje rýchlu nezrozumiteľnú reč. A tichá melódia pomôže ľavému uchu lepšie počuť, pretože citlivejšie zachytáva hudobné vplyvy.

3. Ak je vaša ruka
znecitlivená. Otočenie hlavy pomôže vyrovnať sa s týmto problémom. Necitlivosť rúk je často spôsobená zovretými nervami vo svaloch krku. Fyzická aktivita pomôže uvoľniť nervy a obnoví sa citlivosť ruky.

4. Ak sa strašne bojíte injekcie
Kašeľ počas bolestivého zavedenia ihly. To významne zníži bolesť zvýšením napätia v hrudníku a mozgovomiechovom moku, čo znecitliví receptory bolesti.

5. Ak sa vám ťažko dýcha kvôli upchatému nosu,
stlačte jazyk na podnebie a prst si vmasírujte medzi obočie, čo spôsobí pohyb vomeru, ktorý tvorí zadnú časť nosnej priehradky. Takto uľavíte od upchatého nosa do 20 sekúnd.

6. Ak vám pálenie záhy zabráni v noci zaspať
Skúste spať na ľavej strane. Je dokázané, že táto poloha tela znižuje tok kyseliny chlorovodíkovej zo žalúdka do pažeráka. Je to spôsobené tým, že pri umiestnení na ľavej strane sa uhol medzi pažerákom a žalúdkom zmenšuje a pre kyselinu je ťažké vstúpiť do pažeráka.

7. Ak vás bolia zuby.
Bolesť vám pomôže zmierniť trenie kocky ľadu pozdĺž chrbta ruky v membráne, ktorá sa tvorí medzi palcom a ukazovákom . Týmto spôsobom blokujete signály bolesti z chorého zuba do mozgu.

8. Ak si popálite prst
Aby ste znížili pravdepodobnosť vzniku pľuzgierov v mieste popálenia, pomôže vám to priložiť si na boľavé miesto čistý vankúšik iného prsta. Je nepravdepodobné, že bude rovnako účinné pri zmierňovaní bolesti ako hrudka, ale zabráni sa dlhodobej liečbe pľuzgierov.

9. Ak máte príliš veľa alkoholu a vedie to k závratom,
chyťte rukou stabilný predmet. Faktom je, že tekutina vo vnútornom uchu má rovnakú hustotu ako krv. Zriedením krvi alkohol zvyšuje hustotu tekutiny vo vnútornom uchu a zvyšuje kupolu, ktorá reguluje rovnováhu. Mozog prestáva správne vnímať polohu tela. Je nepravdepodobné, že v tejto situácii pomôže aj skutočnosť, že ste pevne na zemi. Iba hmatové vnemy z ruky pomáhajú mozgu opraviť nesprávny dojem.

10. Ak po joggingu cítite bolesť v boku,
vydýchnite pri presúvaní váhy na ľavú nohu. To zmierni tlak pečene na bránicu a zmierni bolesti v boku. Pamätaj. To, že väčšina ľudí vydýchne šliapnutím na pravú nohu, čo vedie k zvýšenému tlaku na pečeň.

11. Ak máte krvácanie z nosa
Umiestnite kúsok bavlny na ďasno za uzdu na hornej čeľusti a pevne stlačte . To zvýši tlak na prednú časť nosovej priehradky a zníži krvácanie.

12. Ak máte
rýchly tlkot srdca Fúkanie na palec podráždi nerv vagus a spomalí váš srdcový rytmus.

13. Ak si muž a naozaj potrebuješ ísť na toaletu
Nechaj sa zamyslieť nad sexom. Okamžite to bude ľahšie vydržať. Pretože močenie a sex sa navzájom vylučujú.

14. Ak je pre vás ťažké pri potápaní dosiahnuť na dno bazéna.
Krátko a rýchlo sa nadýchnite. Takto získate ďalších 10 sekúnd. Pretože mozog si bude myslieť, že máte dostatok kyslíka v zásobe, a môžete vykonávať svoje plány.

15. Ak si musíte pamätať informácie naspamäť,
text opakujte niekoľkokrát, kým zaspíte. Počas spánku mozog organizuje informácie a prevádza ich do dlhodobej pamäte. Keď sa ráno zobudíte, zistíte, že si text pamätáte naspamäť.

16. Ak ste náchylní na pohybovú chorobu
stojaci na dolnom podlaží. Majte svoj pohľad na obzore. To zmierni váš stav znížením napätia medzi vnemami a vizuálnymi dojmami. Jesť zázvor môže tiež pomôcť v boji proti kinetóze.

 

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>