16 najlepších potravín, ktoré pomáhajú spaľovať tuk aj keď sedíte na gauči

Je ťažké uveriť, ale existujú produkty, ktoré spaľujú tuk. Niektoré produkty, spaľovače tukov pracujú zvýšením spotreby energie na odpočinok, zatiaľ čo iné urýchľujú proces výroby tepla, ktorý využíva energiu.

Prírodné produkty, tukové horáky

1. Paradajková šťava

Paradajková šťava je skvelý spaľovač tukov. Celá vec je prítomná v zložení rastlinných chemikálií Esculin A. Zvyšuje energetický metabolizmus a spaľuje nadbytočné kalórie v tele. Esculín A je tiež schopný zastaviť rast cholesterolu. Paradajková šťava je produkt na chudnutie s vysokou koncentráciou vitamínu A. Tento spaľovač tuku je najlepšie absorbovaný za studena, ale ak sa vám to nepáči, miešajte ho s uhorkami alebo mrkvou. Akékoľvek paradajky pomôžu zbaviť sa nadmernej hmotnosti.

2. Celé zrná

Celé zrná v pečiva a obilninách sú produktom tukových horákov, ktorý je ťažké pre telo rozkladať a rozkladať na jednoduchšie látky. Proces predĺženého trávenia zvyšuje množstvo spálenej energie. V dôsledku toho sa zvyšuje aj REDO, čo pomáha dosiahnuť energetickú rovnováhu. Výrobky s tukovým horákom, ako je ovsená múčka a hnedá ryža, sú prírodné tučné potraviny. Oatmeal je produkt na chudnutie, ktorý má vo svojom zložení rozpustné vlákna. Ovplyvňujú chuť do jedla a regulujú hladinu glukózy v krvi. Nárast hladiny cukru v krvi vyvoláva pocit hladu, aj keď telo nepotrebuje jedlo. S vysokou koncentráciou cukru v tele taký produkt na chudnutie pomôže urýchliť metabolizmus a zbaviť sa falošného pocitu hladu. Keď kupujete ovsené vločky, dávajte pozor na zloženie uvedené na obale. Stojí za to nákup obilnín s vysokou koncentráciou vlákien a nízkym obsahom cukru.

3. Mandle a arašidy

Mandle – tukový horák, naplnený kyselinou olejovou alebo omega-9. Stimuluje prácu mitochondrií – energetických „batérií“, ktoré zvyšujú REDO. Omega-9 tiež prispieva k fyzickej aktivite a funkcii zdravého mozgu. Navyše mandle dokážu zdvihnúť náladu. Arašidy sú tukovým horákom, ktorý obsahuje zdravé tuky a živiny vo forme vlákniny, kyseliny listovej, vitamínu E a horčíka. Bolo preukázané, že produkt na chudnutie, ako napríklad arašidové maslo, vyvoláva spálenie kalórií. Metabolizmus môže zrýchliť špeciálne jedlo. Mala by obsahovať mandle a arašidy, ktoré sa pridávajú do celozrnného chleba alebo ovsenej vločky.

4. Slnečnicový a kokosový olej

Slnečnicový olej pomôže urýchliť metabolizmus v dôsledku prítomnosti Omega-9 vo svojom zložení. Táto látka prispieva k mitochondriálnej funkcii, pričom v tele využíva viac kalórií, zvyšuje hladinu EDO a spaľuje tuky. Kokosový olej je spaľovač tukov, ktorý zvyšuje hladinu hormónov. To vedie k lepšiemu fungovaniu tela a spaľovaniu tuku. Ak iné tuky obsahujú 9 alebo viac kalórií na gram, potom kokosový olej v surovej forme obsahuje 6,5 kalórií na gram. To je zdravý tuk, ktorý pomáha urýchliť metabolizmus a znižovať hmotnosť. S vysokou mierou trávenia sa spaľuje viac tukov a rýchlo sa stráca aj v pokoji. Premeniť jednoduché potraviny na potraviny, ktoré spaľujú tuk, pridajte k nim pár čajových lyžičiek kokosového alebo slnečnicového oleja. Tento obväz je vhodný na šaláty, cestoviny a ryžu. Môžete tiež vyrobiť omáčku zo šľahaného slnečnicového oleja, medu a octu.

5. Chudé kurča

Kuracie mäso je zdroj proteínov, jeden z hlavných makronutrientov. V porovnaní so sacharidmi a tukami sú proteíny u kurčiat termogénne. Vytvárajú teplo zlepšovaním metabolizmu. Termogenéza sa vyskytuje v dôsledku neschopnosti tela akumulovať proteíny, ako aj kvôli ich rozpadu na aminokyseliny. Pridajte do svojej stravy chudé kuracie mäso. Môžete ju jesť spolu s kukuricou, celozrnným chlebom a šalátmi, ochutenými maslom.

6. Vajcia

Vajcia v ich zložení obsahujú esenciálne aminokyseliny, ktoré z nich robia zdroj bielkovín. Tieto potraviny spaľujúce tuky stimulujú termogenézu a zvyšujú sýtosť jedla a zabraňujú prejedaniu. Varené vajíčko s mandľami je veľké občerstvenie, ktoré pomáha urýchliť metabolizmus.

7. Bobule

Bobule nielen potešujú ich výrazný chuť, ale tiež pomáhajú urýchliť metabolizmus. Tento produkt na chudnutie uspokojí nároky na sladkosti, pretože obsahuje prírodný cukor fruktózy. Tiež tento spaľovač tukov vďaka svojej vláknine vám pomôže cítiť sýtosť po dlhú dobu. Bobule sú produkty spaľujúce tuky, ktoré obsahujú antioxidanty. Znižujú podkožný tuk v brušnej oblasti a znižujú hladinu cholesterolu. Bobule aktivujú pôsobenie leptínu, hormónu, ktorý potláča hlad a zabraňuje prejedaniu. Čučoriedky, jahody a černice sú produkty, ktoré spaľujú tuk. Pomôžu urýchliť metabolizmus a rýchlo sa zbavia nežiaduceho tuku. A podľa výskumu, čučoriedky znižujú brušný tuk a pomáhajú schudnúť. Príprava produktu na zníženie hmotnosti je jednoduché – urobte kokteil bobúľ alebo použite bobule v mrazenej forme.

8. Ryby a rybí olej

Olejová ryba je spaľovač tukov, ktorý obsahuje omega-3 mastné kyseliny, ktoré stimulujú produkciu hormónu leptínu. Prechádzajú do buniek tela a pôsobia ako palivo na spaľovanie tuku. Omega-3 rybí olej ukladá prebytočnú glukózu do tela vo forme glykogénu namiesto tuku. Konzumácia rýb pomôže urýchliť metabolizmus a zníži zápalový proces a spustí spaľovanie tukov.

9. Zelený čaj

Zvážte pitie zeleného čaju namiesto kávy. Koniec koncov, tento výrobok pre chudnutie nielenže zabraňuje telu absorbovať veľké množstvo kalórií. Poskytuje im zdravé stopové prvky – polyfenoly a flavonoidy. V priebehu výskumu začali obézni ľudia používajúci zelený čaj účinne schudnúť. Zelený čaj môže urýchliť metabolizmus a potlačiť účinky inzulínu na telo. Okrem toho zelený čaj podporuje termogenézu. To vysvetľuje skutočnosť, že väčšina programov na rýchlu stratu hmotnosti patrí zelený čaj.

10. Zelená zelenina

Zelenina so zelenou pigmentáciou dodáva telu vlákno, vitamín C, kyselinu listovú a mangán. Najlepší spôsob, ako jesť zelený produkt na chudnutie, je vyrobiť koktail v mixéri. Chlorofyl v kvapalnej forme potláča hlad, čo vedie k pádu nezdravého tuku. Zlepšuje tiež funkciu tráviaceho systému a podporuje zdravý metabolizmus. Kapusta, špenát a petržlen sú produkty spaľujúce tuky, ktoré pomáhajú urýchliť metabolizmus a znižovať hmotnosť.

11. Tamarind

Tamarind – orientálne korenie s kyslou chuťou, čo pomôže urýchliť metabolizmus a zbaviť sa ďalších kilogramov. Zabraňuje akumulácii sacharidov v tukových bunkách, tvorbe nových tukových buniek a prírastku hmotnosti. Tento produkt na chudnutie zvyšuje metabolické funkcie tela a podporuje rast suchých svalov. Tamarind curry a tarimandová ryža pomáhajú spaľovať tuk, urýchľovať metabolizmus a znižovať hmotnosť, dokonca aj v pokoji.

12. Turmeric

Turmeric je spaľovač tukov, ktorý čistí telo a má protizápalové vlastnosti. Zadajte tento produkt na chudnutie vo svojej strave, aby ste urýchlili svoj metabolizmus. Zníži hladinu cholesterolu v krvi a bude udržiavať štandardnú hmotnosť. Kurkuma stimuluje tvorbu mitochondrií v bunkách tela. To vedie k zničeniu väčšieho množstva tuku a k zníženiu tvorby tukových tkanív. Pridajte ku kurčaťu na varené jedlo – dostanete skvelý produkt pre chudnutie.

13. Avokádo

Avokádo vám pomôže schudnúť! Existuje mylná predstava, že tučné jedlá sťažujú stratu hmotnosti. V skutočnosti sú tuky súčasťou vyváženej stravy. Ale pretože obsahujú veľké množstvo kalórií, mali by byť spotrebované v malých porciách. Môžete napríklad urobiť avokádový  toast alebo šalát.

14. Tmavá čokoláda

V tmavých odrodách čokolády sú kakaové bôby, ktoré výrazne urýchľujú metabolizmus. Polyfenol zmení biely tuk na vysoko kalorický béžový alebo hnedý tuk. Ďalšie polyfenoly v sladkostiach pomáhajú telu ľahko absorbovať glukózu z čokolády a spáliť tuky v procese. Dávajte pozor na zloženie a percento produktu. Horká čokoláda musí obsahovať aspoň 70% kakaa.

15. Jablčný ocot

Zloženie jablčného octu je kyselina octová. Reguluje rýchlosť, ktorou sa glukóza z potravy absorbuje v črevách. Pomáha cítiť dlhšiu sýtosť a udržiava normálne hladiny inzulínu a cukru. Kyselina octová inhibuje gény, ktoré produkujú mastné kyseliny v pečeni. Jablkový jačmeň aktivuje proteínkinázu v pečeni, čo vám umožňuje zrýchliť metabolizmus a proces spaľovania tukových buniek. V priebehu štúdie tí účastníci, ktorí použili 1 polievkovú lyžičku. lyžička octu z jabĺk denne, môže znížiť hmotnosť o 1,2 kg. A tých, ktorí použili tento spaľovač tukov v množstve 2 lyžice. lyžice za deň – 1,9 kg. Jablkový jačmeň je ideálnym produktom na chudnutie. Použite len 1-2 lyžice octu za deň a začnete strácať nežiadúcu hmotnosť. Pamätajte však, že dávka presahujúca 2 polievkové lyžice denne, môže poškodiť telo.

16. Slivky

Slivky – produkty spaľovače tukov obsahujúce antokyany. Znižujú aktivitu génov obsahujúcich tuk, kontrolujú množstvo tukových buniek v tele a pomáhajú normalizovať hmotnosť.

Nezabudnite športovať, aby ste schudli

Výrobky na spaľovanie tukov vám pomôžu pri strate telesnej hmotnosti oveľa efektívnejšie a rýchlejšie, ak vykonávate jednoduché fyzické cvičenia. Fyzická aktivita je potrebná na vylúčenie väčšieho množstva kalórií. Avšak niektoré výrobky, ktoré spaľujú tuky, môžu spôsobiť alergické reakcie. Sú tiež kontraindikované u diabetikov alebo ľudí s syndrómom dráždivého čreva. Používajte potraviny, ktoré spaľujú tuky v miernych dávkach. Iba týmto spôsobom môžete urýchliť váš metabolizmus a schudnúť.

ZDROJ:headinsider.net

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>