12 výhod chia semien pre vaše zdravie, o ktorých veľmi málo ľudí vie

Chia semená už dlhé roky používajú, dokonca aj Aztékovia ich použili na vyliečenie väčšiny svojich chorôb a nepohodlia. V súčasnosti môžete pripraviť veľa domácich receptov, ktoré vám pomôžu predchádzať, bojovať a eliminovať choroby na všeobecnej úrovni. Semená chia sú tiež vynikajúce pre pridanie do našej dennej stravy pre množstvo živín, ktoré poskytujú.

Každá živina účinne a rýchlo účinkuje v našom tele, z tohto dôvodu existuje veľa ľudí, ktorí odporúčajú jej konzumáciu a použitie v rôznych existujúcich domácich receptúrach, v ktorých Chía je dôležitou zložkou nielen pre svoje vlastnosti, ale aj pre jeho bohatú chuť.

Pomáhajú regulovať hladinu cukru v tele

Sú špeciálne pre ľudí s cukrovkou, pretože regulujú krvný tlak, hladinu inzulínu a glukózy v krvi a dokonca znižujú zápal.

Sú bezlepkové

Chia semená sú bezlepkové, takže ich môžu bez problémov konzumovať.

Ochraňujú a stimulujú srdce

Semená chia obsahujú omega 3, to je obzvlášť dobré, pretože sa zmenšujú hladiny cholesterolu a triglyceridov. Obe zložky spôsobujú srdcové problémy a pri týchto potravinách sa im možno vyhnúť.

Pomalé starnutie

Antioxidanty, minerály a vitamíny zo semien chia robia stav našej pokožky, vlasov a nechtov úplne zdravé, navyše podporujú produkciu kolagénu.

Detoxifikujte organizmus

Vlákno, omega 3 a antioxidanty týchto semien zničia celý tuk, baktérie a mikroorganizmy škodlivé pre organizmus čistené v niekoľkých okamihoch času.

Posilnite naše kosti

Chia semená majú veľké množstvo vápnika, horčíka a draslíka, tieto zložky pomáhajú posilňovať kosti a predchádzať akýmkoľvek chorobám, ktoré s nimi súvisia.

Sú ideálne na stratu hmotnosti

Chia semená poskytujú sýtosť, pretože množstvo vlákniny, ktoré majú, je ideálne na absorbovanie vody, na čistenie tukov a toxínov a na to, aby ste schudli.

Obsahujú veľa bielkovín

Semená chia majú viac proteínov ako akákoľvek rastlina, preto sú veľmi odporúčané a ideálne na zvýšenie ich spotreby.

Urýchľujú tráviaci systém

Tým, že majú minerály a vitamíny, je nielen tráviaci systém zjednodušený, ale aj pre metabolizmus sú prínosom. Navyše vám poskytujú dostatok energie.

Majú málo sacharidov

Existujú stravy, v ktorých by ste mali znížiť alebo zabrániť spotrebe sacharidov, z tohto dôvodu vám tieto semená môžu veľa pomôcť.

Sú ekologické

Tieto potraviny netrpia chemickými zmenami, sú úplne prirodzené a môžete ich konzumovať bez toho, aby ste sa museli obávať.

Sú to antioxidanty

Majú schopnosť bojovať, eliminovať a predchádzať produkcii voľných radikálov, ktoré spôsobujú nedokonalosť tváre a rakovinové bunky. Jeho použitie je ideálne na prevenciu chronických ochorení a kožných problémov.

ZDROJ:raisehandnow.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>