12 izbových rastlín, ktoré sa cítia pohodlne v tieni bytu a nepotrebujú príliš veľkú starostlivosť

Izbové rastliny, ktoré Vám chceme dnes predstaviť, sú skutočné poklady v miestnosti s malým svetlom. Majú radi tieňované miesta a nevyžadujú príliš veľa starostlivosti.

Calathea

Veľké listy tejto rastliny sú nádherné. Neumiestňujte ho na miesto, kde zapadá slnko.

Dieffenbachia

Táto rastlina nemá rada priame svetlo, takže najlepším miestom je chrániť ju pred slnečným žiarením. Kvetnatá kvetina je najkrajšia jar a leto, pretože má nové svetlé listy.

Dracena

Ak umiestnime takúto rastlinu na pracovný stôl, môžeme vytvoriť exotický kútik. Nechajte ho ďalej od slnečného žiarenia, pretože to môže byť pre vás škodlivé, tieňový priestor je pre túto rastlinu najvhodnejší.

Zelenec

Mnoho ľuďom sa páči, pretože nevyžaduje špeciálnu starostlivosť, môže dlho odolávať bez svetla a dokonale očistiť vzduch.

Šťastie

Táto rastlina má malé listy, takže ju môžete zasadiť alebo vedľa vysokej rastliny. Potrebuje veľa vlhkosti, preto ju polievajte častejšie.

Papraď

Papraď má cca. 2000 druhov, ktorý je vhodný na to, aby bol v byte ozdobou. Tieto tropické rastliny môžu byť bez svetla, ale nie bez vlhkosti. Voda by mala byť často nastriekaná na listy, najmä počas vykurovacej sezóny.

Filodendron

Táto rastlina je obľúbená veľa, veľmi zamilovaná do tieňovaného priestoru a vynikajúce čistenie vzduchu. Príležitostne ho odrežte, aby sa nestratila príliš dlho.

Neoregelia

Neoregélia je tropická rastlina, ktorá miluje umelé svetlo, rozkvitá na mieste, kde je vzduch vlhký. Môže sa postrekovať vodou.

Lopatkovec

 

Táto rastlina sa odporúča pre ľudí, ktorí zabúdajú na polievanie a majú menej svetla vo svojej izbe, pretože táto rastlina nie je vôbec náročná.

 

Svokrine jazyky

Táto rastlina nevyžaduje starostlivosť, svetlo ovplyvňuje jej rast, ale tiež miluje tieňovaný priestor.

Aspidistra

Táto rastlina môže vydrží v tieni, teple a v chlade, ale rastie veľmi pomaly.

ZDROJ:ketkes.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>