11 jednoduchých spôsobov, ako zlepšiť prietok lymfy. Zbavíte sa toxínov, ktoré máte v tele

Lymfatický systém je systém pozostávajúci zo žliaz, lymfatických uzlín, sleziny, týmusu a mandlí. Kvapalina, ktorá sa tvorí v tkanivách nášho tela pomocou lymfy, prechádza do krvi, kde dochádza k ďalšiemu čisteniu pečeňou a obličkami. Lymfatický tok pomáha nášmu telu zbaviť sa odpadových produktov, ktoré sa hromadia z rôznych dôvodov, ako sú určité lieky, nezdravé jedlo, znečistenie ovzdušia, potravinárske prídavné látky a rôzne toxíny z používania škodlivých látok.

11 spôsobov, ako pomôcť vyčistiť lymfy a zlepšiť celkový stav

Vedci odhadujú, že 80% žien má slabú lymfatickú drenáž, a to je kľúč k problémom pri kontrole nadváhy. Spôsobuje to tiež problémy s celkovou pohodu. Ak trpíte najrôznejšími zraneniami, nadváhou, celulitídou a poruchami bolesti, ako sú artritída, burzitída, bolesti hlavy a ďalšie, môže byť hlavnou príčinou týchto problémov zlý tok lymfy.

1. Dýchajte zhlboka

Naše telo má trikrát viac lymfatických tekutín ako krv. Lymfatická drenáž závisí od čerpania hlbokého dýchania. To urýchľuje transport toxínov do krvi a prispieva k rýchlemu čisteniu lymfy. Dýchajte hlbšie a pomáhajte pečeni vyrovnať sa s toxínmi oveľa rýchlejšie.

2. Ak chcete zlepšiť prietok lymfy, viac sa pohybujte.

Rôzne fyzické cvičenia zaručujú správne fungovanie lymfatického systému. Môžete vyskúšať trampolínu alebo skákanie cez švihadlo, rovnako ako protahovacie cvičenia a aerobik.

3. Čistenie lymfy vodou – vypite viac.

Bez dostatočného množstva vody v tele nebude lymfatická tekutina schopná normálne prúdiť. Okrem bežnej vody vypite čerstvo vylisované šťavy alebo kyslíkové koktaily.

4. Sódy, energetické a džúsové nápoje upchávajú tok lymfy.

Obsahujú veľké množstvo cukru, čo komplikuje fungovanie lymfatického systému, preto ich zlikvidujte v prospech cukru obsiahnutého v ovocí.

5. Jedzte viac čerstvého ovocia na lačný žalúdok

Enzýmy a kyseliny v ovocí sú silným čistiacim prostriedkom pre lymfy. Pitie na lačný žalúdok zlepšuje trávenie a poskytuje maximálny prínos pre lymfatickú drenáž. Väčšina ovocia sa strávi do 30 minút a rýchlo zlepší vašu pohodu.

6. Zelení sa vyrovnajú s čistiacou lymfou

Obsah chlorofylu v zelenej a zelenej zelenine pomáha pri čistení krvi a lymfy.

7. Surové orechy a semená zlepšujú prietok lymfy

Surové a nesolené potraviny obsahujú veľa zdravých mastných kyselín, ktoré vyživujú vašu lymfatiku. Vlašské orechy, mandle, lieskové orechy, brazílske orechy, ľanové semienko, slnečnicové a tekvicové semienka – vyberte si niečo pre seba.

8. Kúpte si z lekárne špeciálne bylinné čaje na očistenie vašej lymfy.

Poraďte sa s odborníkom, ktorý vám pomôže pri príprave komplexu niekoľkých druhov bylín, pričom vezmite do úvahy svoje choroby a liečebné kurzy, ak v súčasnosti existujú.

Nepoužívajte bylinky počas tehotenstva a laktácie a neužívajte rovnaký druh bylín dlho bez konzultácie so špecialistom.

9. Na zlepšenie toku lymfy použite špeciálnu kefku

Na suchej pokožke, pred osprchovaním, od nôh k telu, od prstov po hrudník, pracujte v rovnakom smere ako váš lymfatický systém (ďalšie informácie nájdete v priložených pokynoch a schémach).

10. Vyskúšajte sprchovanie za studena

V priebehu niekoľkých minút najskôr zapnete horúcu vodu a krvné cievy sa rozšíria, potom zapnete chlad a cievy sa začnú zužovať, čím sa urýchľuje prietok lymfy.

Vyhnite sa tomuto postupu, ak máte problémy s kardiovaskulárnym systémom, ako aj počas tehotenstva.

11. Prihláste sa na špeciálnu masáž, ktorá zlepšuje prietok lymfy

Štúdie preukázali, že takáto masáž môže pomôcť vyčistiť až 78% lymfatických zápch. Nazýva sa lymfatická drenáž, pretože vylučuje toxíny a usmerňuje tok lymfy správnym smerom.

Hlavná vec je, že masáž by mala byť jemná, pretože príliš veľký tlak, hoci priaznivo ovplyvňuje svaly, ale nie lymfatický systém.

Všetky tieto spôsoby na zlepšenie toku lymfy sa opakovane ukázali ako účinné a zaslúžia si ich dodržiavanie. Zdravý lymfatický systém napokon nielen pomôže vyrovnať sa s chorobami a schudnúť, ale tiež zlepší celkový stav tela.

ZDROJ:econet.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>