10 výborných dôvodov, prečo by ste mali piť pivo častejšie. Šiesty dôvod najlepší

Jeden z najdrahších nápojov na svete je pivo. Ak ste sa niekedy cítili byť vinní za to, že ste pili pivo, určite ste robili zle.

Pivo sa veľmi odporúča pre udržanie vášho zdravia, pretože obsahuje rovnaké množstvo antioxidantov ako víno. Je plné vitamínu B a bielkovín.

Pivo chráni váš metabolizmus a podporuje ho, aby pracoval rýchlejšie. Dodáva vám dôležité minerály a antioxidanty, ktoré vás chránia pred mnohými ochoreniami.

V nasledujúcej časti si môžete prečítať 10 hlavných dôvodov, prečo by ste mali piť pivo častejšie:

1. Mnohé štúdie potvrdzujú, že pivo chráni vaše obličky a znižuje riziko vzniku obličkových kameňov až o 40%.

2. Pivo obsahuje vlákninu, ktorá je vynikajúca pre zníženie hladiny zlého LDL cholesterolu.

3. Tento nápoj vám tiež dodáva dôležité vitamíny, ako sú B6, B12, B1 a B. Jeho konzumáciou si zvýšite hladinu vitamínu B až o 30%.

4. Konzumácia piva prispieva k silnejším kostiam. Robí kosti hustejšími, zvyšuje v nich hladinu kremíka a predchádza osteoporóze.

5. Pivo obsahuje kyselinu nikotínovú (vitamín B3) a laktoflavín (vitamín B2), ktoré stimulujú spánok a predchádzajú nespavosti.

6. Mnohé štúdie tiež poukazujú na to, že spotrebitelia piva majú o 40 až 60% nižšie riziko srdcového infarktu v porovnaní s tými, ktorí pivo nikdy nepijú.

7. Mnohí odborníci potvrdzujú, že pivo predchádza vzniku krvných zrazenín a zlepšuje krvný obeh.

8. U spotrebiteľov piva je nízka pravdepodobnosť vzniku demencie alebo Alzheimerovej choroby. Okrem toho pivo výrazne zlepšuje pamäť.

9. Jedna štúdia, vykonaná na Univerzite v Montreale, zistila, že pivo znižuje stres, úzkosť a podporuje nervovú sústavu.

10. Vitamíny nachádzajúce sa v pive zlepšujú štruktúru vašej pokožky a zabraňujú jej pigmentáciu.

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>