10 varovných signálov, že vaše telo potrebuje vodu! Všímajte si ich, predídete komplikáciám

Ľudské telo je tvorené vodou. Bez toho môžeme zostať nažive po dobu až 72 hodín bez tekutiny. Každá časť nášho tela, všetky bunky, tkanivá a orgány sú vo veľkej miere závislé od vody.

To sú hlavné výhody pitia tekutín:

  • vyvažuje telesné tekutiny
  • reguluje a udržuje teplotu
  • podporuje odstraňovanie toxínov
  • pomáha tráveniu
  • reguluje príjem kalórií
  • hydratuje a mladistvo udržuje pokožku
  • chráni tkanivá, miechy a kĺby
  • poskytuje vlhkosť pre kĺby a oči

Len preto, že naše telo je silne závislé od vody, je veľmi dôležitá nepretržitá hydratácia. Veľa tekutín a potravín bohatých na vodu sa musí konzumovať, aby sa naše telo hydratovalo.
V niektorých situáciách telo stráca veľa vody, napr. hnačka, vracanie, časté močenie, ťažká fyzická aktivita, potenie, cukrovka.

Dehydratácia bráni funkcii tela a to spôsobuje nerovnováhu elektrolytov. Avšak väčšina ľudí si neuvedomuje príznaky dehydratácie, takže nedokážu včas rozpoznať problémy.

Aby ste predišli komplikáciám, všimnite si týchto 10 znakov

 Rýchle bije srdce

Správna hydratácia je dôležitá pre zdravú funkciu srdca a normálnu srdcovú frekvenciu. Nedostatok vody vedie k tomu, že sa krv stáva viskóznou, čo znižuje objem krvnej plazmy, čo sa zrýchľuje na srdcový tep. Nedostatok vody v tele mení hladinu elektrolytov. To urýchli srdcový tep, čo dodáva telu ďalšie zaťaženie. Tento stav môže spôsobiť úzkosť, strach a paniku.
Ak sú tieto príznaky zistené, pomaly popíjať trochu vody a zistiť, či sa príznaky zlepšujú.

 Nesprávne dýchanie, sucho v ústach

Nedostatok vody ovplyvňuje aj produkciu sliniek. Keďže sliny majú antibakteriálne účinky, ak sú menej produkované, patogén sa proliferuje v ústnej dutine, čo je zdroj zlého dychu. Voda tiež poskytuje trvalú vlhkosť ústnej dutiny, zvlhčuje mukóznu membránu hrdla.

 Túžba po jedle

Zamieňame často smäd s hladom. Vlastne, ak potrebujete vodu pre vaše telo, chceme jedlo. Ak sa cítime hladní, najprv vypite pohár vody predtým, než niečo zjete. V prípade nedostatku vody telo potrebuje soľ. V tomto prípade piť športový nápoj obsahujúci sodík, ale je to tiež dobrá zmes čerstvej citrónovej šťavy, vody a soli.

Bolesť svalov a kĺbov

Ak je v tele málo vody, môže dôjsť k bolestivému treniu kostí a kĺbov. Je to spôsobené tým, že 80% chrupavky a kĺbov tvorí voda. Ak sa vstrekuje dostatok tekutiny, kĺby sa pohybujú bezbolestne a pružne, môžeme ľahko skákať, bežať, pohybovať akýmkoľvek pohybom. Ak telo nemá dostatok vody, môžu sa vyskytnúť aj svalové kŕče.

Bolesť hlavy a závrat

Ak sa zníži množstvo tekutiny, ktorá obklopuje mozog, môže sa zhoršiť závrat, migréna a odolnosť voči nárazu. Dehydratácia spôsobuje, že do mozgu vstúpi menej krvi a kyslíka, čo môže spôsobiť bolesti hlavy. Štúdia z roku 2010 ukázala, že nedostatok vody môže viesť k vážnym bolestiam hlavy a migrénam. V tomto prípade môže byť jeden pohár vody účinnejší ako tablety.

 Zápcha a poruchy trávenia

Celé telo, rovnako ako tráviaci systém, potrebuje zvlhčujúci účinok vody. Voda je zodpovedná za čistý a tekutý obeh, ktorý zabraňuje zápche, môže spustiť správnu funkciu čriev. Ak pijete menej vody ako vaše, môže sa objaviť zápcha, nedostatok tekutín vedie k vytvrdzovaniu stolice. Zvracanie a hnačka môže tiež spôsobiť dehydratáciu, dyspepsiu a reflux kyseliny.

 Únava a letargia

Ak je naše telo dostatočne hydratované, čerstvé, sme opatrní. Dehydratácia spôsobuje únavu, nízky krvný tlak a okysličovanie celého tela. V dôsledku toho sa objavujú negatívne emócie, únava a ospalosť. Nedostatok vody tiež zabraňuje tomu, aby dôležité živiny dosiahli bunky. Z tohto dôvodu je organizácia nútená vynaložiť väčšie úsilie na získanie väčšieho množstva energie, čo tiež vyčerpá a spôsobí únavu.

 Zníženie frekvencie močenia, zmeny farby moču

Ak nemáme pocit, že musíme ísť von na niekoľko hodín, môžu byť príznaky, že v našom tele je len málo tekutiny. V správne hydratovanom tele sa urinárny stimul rozvíja 4-7 krát denne. Ak to robíme menej často v toalete, úroveň toxínov sa zvyšuje v našom tele. Zmena farby moču môže tiež indikovať dehydratáciu. Ak je telo dobre hydratované, moč je číry a zriedený, je tmavý a hustý v prípade dehydratácie.

Suchá koža a pery

Voda poskytuje elasticitu pokožky, takže ak je naše telo suché, naša pokožka sa vysuší. Ak naše telo nie je dobre hydratované, menej sa potíme. Voda odstraňuje toxíny z tela, ak to nestačí, môže sa vyvinúť psoriáza, akné a ekzém.

Rozmazané myslenie, slabá koncentrácia

Okrem toho, že dehydratácia spôsobuje bolesti hlavy, negatívne ovplyvňuje funkciu mozgu, ovplyvňuje pamäť, náladu a schopnosť rozhodovať. Podľa štúdie z roku 2013 je nedostatok vody jednou z hlavných príčin obskurného myslenia s nedostatkom spánku a únavou. Ďalšia štúdia tiež ukázala, že dehydratácia môže viesť k výkyvom nálady. Ak telo nemá dostatok vody, väčšinou sa objavuje nejasné myslenie, čo komplikuje komunikáciu, zameriava sa a stáva sa obscénnym.

prevencia

Zdravotný stav, podnebie a fyzická aktivita spolu určujú, koľko vody potrebujeme. Začnite každý deň pohárom vody pri izbovej teplote pred každým jedlom.

ZDROJ:bidista.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>