10 produktov, ktoré vám dodajú energiu a zlepšia vašu náladu

Jedlo ovplyvňuje nielen naše fyzické, ale aj duševné zdravie. Myslím, že každý z nás počul príslovie vo vašom živote aspoň raz – ukážte mi, čo jete, a poviem vám, kto ste …

Jedlo ovplyvňuje nielen naše fyzické, ale aj duševné zdravie. Myslím, že každý z nás počul vo vašom živote príslovie aspoň raz – ukážte mi, čo jete, a poviem vám, kto ste. Dnes sme pre vás pripravili zoznam 10 produktov, ktoré sú chutné a majú pozitívny vplyv na zvyšovanie hladiny energie a pohodu. Ak si chcete vylepšiť svoju náladu, siahnite po jednom z nižšie uvedených produktov. Povieme vám, ako ho začleniť do svojho denného menu.

Kel

Kel je zdrojom vitamínov a minerálov a skutočnou energetickou bombou pre naše telo. Perfektné jesť ráno a existuje príjemnejší spôsob, ako začať deň, ako kokteil? Samotná farba vás bude cítiť lepšie. Nebudete môcť uveriť, ako rýchlo budete cítiť zmenu. Buďte opatrní, pretože tento koktail je návykový!

Citrusy

Citrusy chránia našu imunitu. Sme radi, že ich môžeme používať v jesennej a zimnej sezóne. V zdravom tele, zdravej mysli a naopak. Pridanie citrusov do vašej každodennej stravy môže byť nielen príjemným zážitkom, ale aj zábavou. Nezáleží na tom, či je to smoothie, čerstvá šťava, doplnok k našim šalátom. Existuje veľa spôsobov, ako využiť výhody citrusových plodov.

Brusnice

Brusnica je pokladnicou vitamínu C, antioxidantov a cukrov. Spoločne tieto prvky pomôžu zdravšiemu telu a majú kde získať energiu, ktorú potrebuje. Cranberry sa veľmi ľahko včlení do vášho denného menu. Vaše telo vám ďakuje za túto sladkú koláčovú bobuľovinu.

Kokosový olej

Zoznam zásluh kokosového oleja pre naše telo je veľmi dlhý. Zameriame sa na jej pozitívny vplyv na našu energiu a náladu. Jeho zloženie obsahuje triglyceridy so stredne dlhým reťazcom (MCT), ktoré sú zodpovedné za rýchlu premenu energie a jej udržiavanie počas celého dňa. Ak chcete zaistiť energetickú injekciu zábavným a chutným spôsobom, vo forme kokosového oleja môžete vyskúšať ľahký a rýchly recept na nízkokalorické fudges . Môžete ho tiež použiť namiesto masla pre akýkoľvek iný recept.

Vajíčka

Čo je jedna z najlepších a najrýchlejších hnacích síl v našom tele. Ovplyvňujú nielen našu energiu, ale aj pohodu. Vitamíny typu B zlepšujú funkciu mozgu a pamäť, zatiaľ čo biely a tuk si zachovajú pocit sýtosti a stabilizujú hladinu cukru v krvi. Vyberte si z sliepok vo voľnom výbehu, podľa možnosti od dôveryhodného farmára. Potom budete mať istotu, že poskytnete telu to najlepšie.

Banány

Niektoré banány majú zlú povesť kvôli vysokému obsahu cukru. V skutočnosti sú však vynikajúcim, zdravým zdrojom energie. Výrazne ovplyvňujú našu pohodu a zdravie. Draslík obsiahnutý v banánoch spôsobí, že naše telo bude hydratované, energizovanejšie a pohotovejšie. Banány sú zdravým zdrojom uhľohydrátov, ktoré uvoľňujú energiu pomaly.

Horká čokoláda

Vieme, že pravdepodobne nepotrebujete dôvod na pridanie smotanovej tmavej čokolády do svojho menu . Existuje však niekoľko zdravotných výhod, ktoré vás môžu zaujímať. Po výbere tmavej čokolády (nad 70%) dodáte telu dôležité vitamíny a minerály, ako aj dobré tuky, vlákninu a slušnú hrsť antioxidantov. Pre vás to znamená stabilnú úroveň energie, posilnený imunitný systém a normálnu funkciu mozgu.

Hovädzie mäso

Hovädzie mäso je jedným z najzdravších zdrojov bielkovín, ktoré sa nachádzajú vo vašej každodennej strave. Obsahuje veľmi vysoké hladiny omega-3 mastných kyselín, vitamínov B a ďalších cenných minerálov. Poskytne vám stabilnú hladinu energie, zdravšie telo a myseľ.

Avokádo

Avokádo je známe tým, že zvyšuje našu náladu a môže byť dokonca kľúčovým produktom pri liečbe depresie. Obsahuje správnu dávku tryptofánu, omega-3, vitamíny B-6 a kyselinu listóvú. Všetky tieto produkty majú pozitívny vplyv na zvýšenie funkcie mozgu, a teda podporujú liečbudepresie. Zdravé tuky vás udrží v plnosti dlhšie a pomôžu stabilizovať hladinu cukru v krvi.

Cvikľa
Cvikľová šťava a repa samotné môžu vďaka obsahu tryptofánu pozitívne ovplyvniť našu náladu. Majú nízky obsah kalórií, ale vysoká hladina cukru sa pomaly uvoľňuje do tela, čo z nich robí ideálny produkt pre všetkých vytrvalostných športovcov. Repná šťava je dokonale pripravená dávka zdravia a pohody, plná vitamínov, minerálov a protizápalových vlastností.
ZDROJ:dzielnicastylu.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>