10 PRÍZNAKOV OCHORENIA OBLIČIEK, KTORÉ BY MAL KAŽDÝ VEDIEŤ!

Vaše obličky majú zásadné postavenie vo vašom zdraví, ale môže byť ťažké zistiť, či s nimi nie je niečo v poriadku. Sú to vnutorne orgány a ľudia zriedka vedia, ako fungujú ich obličky. Ak si chcete udržať zdravie obličiek, musíte hľadať príznaky ako:

Nové problémy s močením

Môže to zahŕňať nutnosť vstávať v noci, silné nutkanie ísť na toaletu spojené s neschopnosťou a tmavý, spenený alebo krvavý moč. Môže tiež zahŕňať bolesť alebo pocit pálenia pri močení .

Opuchy

Edém je opuch alebo nadúvanie brucha spôsobené zadržiavaním tekutín. Najčastejšie sa vyskytuje v nohách a členkoch, ale môže zahŕňať tvár, ruky a ďalšie oblasti .

Únava

Ak ste neustále unavení, bez ohľadu na to, koľko odpočívate, môžete byť chudokrvný. Zhoršená funkcia obličiek prispieva k anémii.

Závraty a problémy so sústredením

Môže to byť vedľajší účinok anémie a dôrazne sa odporúča navštíviť svojho lekára.

Bolesť chrbta bez známej príčiny

Ak vás bolí chrbát a neviete prečo, príčinou môžu byť problémy s obličkami. Platí to najmä pre bolesti chrbta.

Svrbenie a iné kožné problémy

Svrbenie, nevysvetliteľné vyrážky a ďalšie kožné problémy môžu byť spôsobené ochorením obličiek. Koža je najväčším orgánom v tele a má dôležité funkcie na sprostredkovanie vzťahu vášho tela k vonkajšiemu svetu. Berte svoje kožné príznaky vážne.

Dýchanie amoniaku

Ochorenie obličiek spôsobuje, že telo správne nerozkladá odpad, čo má za následok nadbytok močoviny v krvi. To môže spôsobiť, že sa močovina v slinách rozkladá na amoniak v ústach, čo vedie pri dýchaní k zápachu amoniaku.

Nevoľnosť alebo zvracanie

Ak obličky nerobia svoju prácu, začne sa v tkanivách hromadiť škodlivý odpad. Keď sa odpad zachytí, telo si zúfalo hľadá spôsob, ako ho odstrániť. Jedným z výsledkov môže byť vracanie. Nevysvetliteľná nevoľnosť a zvracanie sú dobrým dôvodom na kontrolu.

Celý čas pocit chladu

Môže to byť buď príznak anémie, alebo indikátor horúčky. Ako je uvedené vyššie, ochorenie obličiek prispieva k anémii. Ak je spojená s infekciou, môže tiež viesť k horúčke.

Lapanie po dychu

Ťažkosti s dýchaním môžu byť spôsobené buď zvýšením množstva tekutiny v pľúcach, alebo anémiou. Ochorenie obličiek môže spôsobiť oba tieto problémy. Problémy s pľúcami sú vždy vážnym problémom a mali by byť skontrolované lekárom.

Nedovoľte, aby sa na vás plížila choroba obličiek. Dajte si pozor na príznaky a včas ich zachyťte.

 

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>