10 neuveriteľných zmien, ktoré sa udejú s vašim telom, ak budete piť viac vody

Potrebujete viac piť! Táto rada v súčasnosti znie takmer z každého rohu. Ale je to skutočne také dôležité? Stojí to za to, aby ste sa sami dusili vodou, ak to nechcete? Poďme zistiť, čo sa skutočne deje s telom, ak pijete najmenej 3 litre vody denne.

1.) Čistú pokožku

Toxíny a škodlivé látky, ktoré sa hromadia v tele, môžu spôsobiť kožné vyrážky. Veľké množstvo vody v tele vám ich pomôže včas zbaviť.

2.) Únava

Pocit únavy u nás veľmi často spôsobuje nedostatok vody v tele. Preto skúste nahradiť kávu vodou.

3.) Chudnutie

Nie je náhoda, že pitná voda sa vždy odporúča tým, ktorí chcú schudnúť: ak chcete desiatu, je lepšie začať pohárom vody. Často pocit hladu potom, čo to jednoducho zmizne alebo sa stane nudným.

4.) Vrásky

Ako udržať mládež? Samozrejme, s pomocou všetkých druhov zvlhčovačov … To je to, čo sa nám predajcovia kozmetiky snažia navrhnúť. Ale najlepší zvlhčovač, ktorý môžeme použiť, je úplne zadarmo: je to voda. Ak je v tele dostatok vody, pokožka tiež získa dostatok vlhkosti a proces starnutia sa spomalí.

5.) Pečeň

Dostatočné množstvo tekutiny pomôže pečeni lepšie čistiť našu krv a zostať zdravšie dlhšie.

6.) Bolesť svalov

Ak ste už od útleho veku oboznámení s bolesťou a nepríjemnými pocitmi vo svojich svaloch a kĺboch, určite sa pokúste piť viac. Nedostatok bolesti môže byť príčinou bolesti.

7.) Pamäť

„Pitie“ je nevyhnutné nielen pre našu pokožku a svaly – mozgové bunky tiež potrebujú dostatočnú hydratáciu. Pitie viac zlepší pamäť a koncentráciu.

8.) Trávenie

Mať dostatok tekutín pomôže zlepšiť trávenie. Bude tiež slúžiť ako profylaxia zdravia močovej trubice.

9.) Imunita

Dostatočné množstvo tekutiny v krvi je tiež dôležité pre fungovanie všetkých obranných mechanizmov tela.

10.) Dobrá nálada

Už dávno vieme, že hlad spôsobuje ľuďom pochmúrnosť a nepriateľstvo. Málokto však vie, že naša nálada sa môže zhoršiť nedostatkom vody. A dlhodobá dehydratácia môže spôsobiť bolesti hlavy.

Ak nie ste zvyknutí veľa piť, môže sa zdať, že je príliš veľa 3 litrov. Ale stojí za to začať a rýchlo si zvyknete na spotrebu ďalších tekutín. Ak vôbec nemáte smäd, možno sa pohybujete veľmi málo, ale aj tak by ste mali častejšie a častejšie piť. Najlepšie je dať si fľašu na pitie a mať ju vždy po ruke: vôbec si nevšimneš, ako budeš vidieť na dno. Nepopierajte také jednoduché a úplne potešenie. Za mesiac si všimnete výsledok!

ZDROJ:g8ozd.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>