10 NAJLEPŠÍCH RECEPTOV NA RAŇAJKY, KTORÉ VÁM POMÔŽU SCHUDNÚŤ

Aby sme sa cítili plní, udržiavali si zdravú váhu a mali energiu, potrebujeme raňajky plné bielkovín, vlákniny a tukov .

Väčšina ľudí sa, bohužiaľ, dostane k obilninám, toastom alebo bagelom, ktoré sú rafinovanými sacharidmi a chýba im všetka vláknina a živiny.

Takže čo musíme urobiť, je nahradiť tieto raňajkové návyky lahodnými receptami uvedenými nižšie, ktoré vás udržia sýtymi pri zachovaní hmotnosti a energetickej hladiny.

1. Ovos v noci
Ovos v noci je všestranný a jednoduchý! Môžete si zvoliť základný recept alebo kokosový prášok nahradiť gréckym jogurtom, aby bol bez mliečnych výrobkov. Pridanie proteínového prášku zvyšuje jeho prospešné vlastnosti.

2. Chia
puding Chia puding má nízky obsah sacharidov, bez obilnín a udržuje hladinu cukru v krvi pod kontrolou. Musíte len zmiešať mlieko, javorový sirup a chia semiačka a nechať pôsobiť cez noc. Pridajte polevu podľa výberu, napríklad čučoriedky, orechy a semiačka, škoricu alebo vanilkový extrakt.

3. Palacinky bez zrna
Tento recept vyžaduje dve prísady: vajcia a banán. Tu je základný recept:

Zloženie:
1 veľký banán
4 vajcia
½ šálky mandľovej múky
½ lyžičky. škorica
1 lyžička vanilka

Príprava:
Spojte všetky ingrediencie (alebo len banán a vajcia). Nalejte pár lyžíc zmesi do vymastenej panvice a pri prebublávaní ju obráťte.

4. Ovsená múka
Tu je základný recept:

Zloženie:
1/2 šálky ovsa
1 šálka vody alebo orechového mlieka (mandľové, kokosové)
1 polievková lyžica. l. kokosový olej
1/2 jablka alebo hrušky, nakrájaný na malé kúsky
sp lyžičky. škorica

Príprava:
Do hrnca pridajte ovos a vodu.
Pridajte kokosový olej, nasekanú hrušku alebo jablko a škoricu.
Privedieme k varu a potom chvíľu dusíme.

5. Vajcia. Akákoľvek metóda varenia.
Nie sú potrebné žiadne pokyny. Môžete buď zmiešať vajcia so zeleninou alebo bylinkami, alebo pripraviť omeletu. Je dobré mať na vrchole varenej quinoi a byliniek hubovú omeletu.

6. Zelený proteínový koktail
Kombinujte bielkoviny a zeleninu, aby ste dosiahli najlepšie raňajky. Môžete použiť širokú škálu prísad, od špenátu, zeleného jablka, banánu a čučoriedok až po semená a ovos.

7. Cereálie
Ak ste fanúšikom cereálií, potom bude prospešná kombinácia pohánky, konope a chia. Musíte len pridať mlieko alebo horúcu vodu.

8. Parfait
Zmiešajte vanilkový proteín s kokosovým jogurtom, nakrájaným banánom, konopnými semiačkami, slnečnicovými a tekvicovými semienkami a čerstvými bobuľami.

9. Banánový chlieb
Jesť tento chlieb a plniť ho arašidovým maslom vytvára chutné a zdravé raňajky. Na internete nájdete rôzne recepty, takže si vyberte ten, ktorý vám vyhovuje!

10. Vajce a avokádo
Nakrájajte si avokádo a varené vajce, posypte ich morskou soľou a korením. Vysoký obsah vlákniny, tukov a bielkovín vás udrží na dlhšiu dobu sýty, zatiaľ čo vysoký obsah vitamínu B5 v avokáde vám pomôže lepšie zvládať stres.

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>