10 faktov o Whisky, ktoré dokazujú, že tento alkoholický nápoj je dobrý pre naše zdravie. Škoda, že nám o tom nepovedali skôr

Celé využitie whisky, o ktorom by ste chceli vedieť o skôr …

Whisky je jedným z najlepších alkoholických nápojov. Tento nápoj nielen veľmi zriedka spôsobuje kocovinu, ale je tiež užitočný pre vaše zdravie. Uistite sa, že pijete  malú whisky raz za týždeň:

  1. Pomôže predchádzať nadmernej hmotnosti. – Whisky je nízkokalorický alkoholický nápoj, najmä ak ho porovnáte s rôznymi koktailmi, pivom a vínom. Vzhľadom na nízky obsah cukru v ňom môžete bezpečne piť pohár whisky, bez obáv o nič.
  2. Zlepšuje srdce. – Vedeli ste, že whisky zlepšuje prácu vášho srdca? Okrem vína a tmavého piva, aké iné alkoholické nápoje sa môžu pochváliť? Whisky nielen znižuje riziko tvorby krvných zrazenín, ale tiež znižuje riziko srdcových ochorení. Antioxidanty, ktoré sú obsiahnuté v whisky, chránia vaše tepny pred zanesením.
  3. Pomáha prekonať rakovinu. – Whisky je bohatá na antioxidanty, obzvlášť jeden z nás je známy ako kyselina ellagická. Tento antioxidant zabraňuje kontaktu DNA tela s látkami podporujúcimi rakovinu, čo znižuje riziko vývoja onkogénnej látky.
  4. Zlepšuje výkon vášho mozgu. – Štúdia uskutočnená v roku 2003 ukázala, že whisky znižuje riziko Alzheimerovej choroby a demencie. Ak sa obávate, že s vekom váš mozog začal pracovať horšie – no, je čas začať používať whisky na ochranu vášho najdôležitejšieho orgánu pred „zničením“.
  5. Znižuje riziko mŕtvice. – Whisky nielen pomáha predchádzať ukladaniu cholesterolu do tepien, ale tiež eliminuje prítomnosť cholesterolu vo vašich krvných cievach. Podobne uvoľnené steny vašich tepien prispievajú k tomu, že krv prúdi nekontrolovane. Jednou z najväčších výhod whisky je to, že znižuje riziko mozgovej príhody, takže všetci potrebujeme piť!
  6. Pomôže prekonať stres. – Stres v ľudskom tele môže spôsobiť množstvo zdravotných problémov. Ale našťastie máme s tebou drink, ako whisky, čo môže pomôcť prekonať stres! Whisky znižuje úzkosť a stres, upokojuje nervy a pomáha relaxovať vaše telo. Tento alkoholický nápoj zvyšuje hladinu krvného obehu vo vašom tele, pričom vaše orgány sú čerstvé, plné kyslíka s krvou. 50-100 ml whisky vám naozaj pomôže upokojiť nervy!
  7. Zlepšuje pamäť. – Antioxidanty, ktoré sú obsiahnuté v whisky, môže pomôcť zlepšiť stav vášho mozgu, a v dôsledku toho, že nápoj zvyšuje hladinu krvný obeh v tele, bude pamäť pracovať naozaj lepšie. Rovnaké vlastnosti, ktoré znižujú hladinu Alzheimerovej choroby a demencie, udržia váš mozog aktívny a mladý.
  8. Pomáha pri trávení. – Vedeli ste, že whisky sa dlho používa ako tráviaca pomôcka? Spravidla sa používalo po jedle, aby pomohlo telu relaxovať po tom, čo užívalo ťažké jedlo. Whisky môže znížiť chuť do jedla, čo vám ušetrí prejedanie. Tiež znižuje riziko bolesti v žalúdku a jeho frustráciu po tom, čo si vezme ťažké jedlá.
  9. Zvyšuje priemernú dĺžku života. – Whisky je plná antioxidantov, ktoré sú dôležité pre zdravie, a tieto živiny môžu predĺžiť váš život znížením rizika rôznych chorôb. Whisky chráni pred chorobami, zabraňuje pomalému rozpadu dôležitých buniek vo vašom tele – čím predlžuje váš život.
  10. Ideálne pre ľudí trpiacich cukrovkou. –„Whisky je nápoj s nulovým obsahom sacharidov, takže ho môžete piť a nemusíte sa obávať, ako to môže ovplyvniť hladinu cukru v krvi. Ak trpíte cukrovkou, dokonca aj dvojitá časť whisky je pre teba ideálna voľba!
 ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>