Oči, v ktorých žije choroba: 11 očných symptómov naznačujúcich zdravotné problémy

Oči nám veľa robia. V skutočnosti to sú oni, ktorí nás vedú po celom svete, rozprávajú sa o svojich farbách a tvaroch. Preto nie je prekvapujúce, že aj farba očí vie povedať niečo o našom zdraví. Očná diagnóza je ďalší skvelý spôsob, ako si všimnúť ochorenie a vyliečiť ho.

A aké očné symptómy by mali venovať pozornosť, povieme to v našom článku.

Očná diagnóza: očné príznaky a ich význam

1. Biele škvrny

Ak nosíte kontaktné šošovky, diagnostika očí pomôže určiť hodnotu niekoľkých bielych škvŕn na rohovke (priehľadná vrstva prednej časti očnej gule). Môžu byť signálom infekcie rohovky, ku ktorej dochádza, keď je poškodený cudzím predmetom. Ak je infekcia sprevádzaná bolesťou a zápalom, okamžite prejdite na lekára na stretnutie. Len sa nebojte, je to veľmi bežný jav. S najväčšou pravdepodobnosťou budete musieť prestať používať kontaktné šošovky na niekoľko dní.

2. Otrasy očí

Ak si všimnete, že vaše oči stále trpia, napriek všetkým vašim snahám, dajte si čas na upokojenie. Diagnóza očí naznačuje, že všetky chyby silného stresu. Naplňte kúpeľ, prečítajte si knihu a choďte spať skôr.

3. Plášť pred mojimi očami

Závoj pred vašimi očami môže naznačovať zlé videnie. Ak však zamračenie nezmizne, môže to znamenať vážnejšie problémy, ako je cukrovka. Sedemdesiattri percent diabetikov v štúdii Americkej asociácie klinických endokrinológov zdieľalo, že v tom čase mali rozmazané videnie. Takéto očné príznaky môžu byť včasným varovným signálom iných ochorení oka, ako je katarakta alebo makulárna degenerácia.

4. Biele krúžky

Najčastejšie sa môže objaviť biely krúžok u ľudí okolo dúhovky. Môže hovoriť o vysokom cholesterole a triglyceridoch v tele. Ak máte taký krúžok, mali by ste si byť vedomí zvýšeného rizika srdcového infarktu alebo mozgovej príhody. Ak máte biely krúžok, poraďte sa s optometritom alebo s lekárom. Diagnóza očí tu nepomôže.

5. Suché oči

Pretrvávajúca zvýšená suchosť očí môže naznačovať syndróm suchého oka. Toto ochorenie je spôsobené nedostatkom zvlhčovania očí. Môžete si zakúpiť kvapky na zvlhčovanie bez predpisu alebo sa poradiť s lekárom na predpis. Suché oči môžu tiež naznačovať alergie.

6. Žltá škvrna

Ak zrazu zaznamenáte žlté škvrny alebo vyvýšeninu v rohu oka, môžete stráviť príliš veľa času na slnku. Toto miesto sa nazýva pingvecula a vyvíja sa rovnakým spôsobom ako iné vedľajšie účinky negatívnej slnečnej expozície. Choďte k lekárovi a kúpte si slnečné okuliare s ultra vysokou ochranou proti UV žiareniu.

7. Žlté oči

Ak vaše očné bielka začnú žltnúť, môže to byť najprv strašidelné. S najväčšou pravdepodobnosťou je to kvôli tzv. rozliatiu žlče. Keď vaša pečeň nie je schopná vyčistiť bunky, zhromaždí sa žltá zložka nazývaná bilirubín, čo má za následok žltú farbu očí. Vaša pokožka môže tiež zožltnúť. Rozliatie žlče môže naznačovať prítomnosť infekcie v pečeni a diagnóza očí v tomto prípade je nedostatočná. Je lepšie okamžite konzultovať s lekárom.

8. Oči plné sĺz

Pracujete vo svojom notebooku celý deň? Sledujte TV veľa? Ak sa dlho pozeráte do týchto prijímačov môžu začať slzieť. Takéto očné príznaky sú bežné. Tak netrávte dlhý čas pri nich

9. Krvavé červené oči

Ak spozorujete prasknutie krvných ciev v oku, nepotrebujete zvuk alarmu. Takéto očné symptómy sú bežné u ľudí, ktorých oči sú pod neustálym stresom. Niekedy farba krvavo-červených očí sprevádza bežnú zimu. Napríklad, keď zostanete hore až do neskorej noci.

10. Plávajúce mušky

Poznáte ten pocit, keď sa okolo teba pohybujú nejaké malé častice? S najväčšou pravdepodobnosťou to áno. Koniec koncov, je to úplne bežný jav, ktorý sa z času na čas stane každému. Keď vidíte tieto častice po celý čas, mali by ste sa začať obávať – ​​to môže znamenať pretrhnutie sietnice alebo dokonca jej oddelenie.

11. Opuch, červené oči

Ak opuch a červená farba očí sú jediné očné príznaky (žiadne svrbenie alebo podráždenie, napríklad), s najväčšou pravdepodobnosťou ste veľmi unavený a musíte spať. Choďte spať!

Diagnóza očí môže povedať toľko o zdraví! Mali ste niekedy nejaké očné príznaky? Zdá sa, že teraz budete vážnejšie vnímať škvrny, sucho, opuch a dokonca aj nezvyčajnú farbu očí.

ZDROJ:headinsider.net

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>