Obličky zvládnete prečistiť bez liekov aj doma, 13 najlepších spôsobov ako na to

Obličky sú určite životne dôležitý orgán, ktorý potrebuje pozornosť, aby udržal telo zdravé.

Obličky sú zodpovedné za mnohé z dôležitých funkcií vášho tela, ako je čistenie toxínov, rovnováha tekutín, tvorba moču a ďalšie. Obličky recyklujú krv, vyhadzujú odpadové produkty a prebytočnú tekutinu do moču.

Ak tieto toxíny nie sú odstránené v čase, sú rozdelené v tele a spôsobiť obličkové kamene a vysoký krvný tlak. Čistenie obličiek je teda veľmi dôležitý proces. Môžete získať všetky vitamíny a minerály potrebné pre vaše telo s vyváženou stravou. Ovocie a zelenina zlepšujú funkciu obličiek.

Dôležité upozornenie- tí, ktorí trpia poruchami obličiek, by sa mali vyhýbať určitým potravinám, ako sú potraviny s nízkym obsahom draslíka alebo fosforu. Musia dodržiavať pokyny svojho lekára.

Produkty na čistenie obličiek

1. Voda je najlepšou voľbou pre správnu funkciu obličiek. Je dôležité, aby ste zostali hydratovaní, najmä ak cvičíte alebo ste v horúcom počasí. Tak pite vodu. Ak máte ochorenie obličiek, nemusíte pridávať tekutiny, pretože poškodené obličky v dôsledku dysfunkcie sa nebudú môcť zbaviť prebytočnej tekutiny. V závislosti od štádia ochorenia a liečby potrebujete obmedzený príjem tekutín. Poraďte sa s lekárom.

2. Melón obsahuje veľké množstvo vody a pôsobí ako diuretikum. Zvyšuje moč a urýchľuje detoxikačný proces vášho tela.

3. Citrónová šťava. Každé ráno vypite šálku teplej citrónovej vody. Tým sa zníži riziko vzniku obličkových kameňov. Namiesto citrónu možno použiť jablkový ocot.

4. Bobule sú bohaté na antioxidanty. Vylučujú kyselinu močovú z obličiek. Brusnice a čučoriedky sú najlepšou voľbou zo všetkých bobúľ, pretože obsahujú látku, ktorá odstraňuje močovinu a kyselinu močovú z obličiek. To zahŕňa červené hrozno.

5. Jablká sú bohaté na antioxidanty a vlákninu. Majú protizápalové vlastnosti, ktoré zlepšujú funkciu obličiek.

6. Semená tekvice sú skvelé pre obličky, pretože sú bohaté na antioxidanty, vitamíny a minerály. Znižujú riziko obličkových kameňov.

7. Zázvor obsahuje antioxidanty, ktoré sú dobré pre funkciu obličiek. Pôsobí ako čistička krvi. Môžete skúsiť tento protizápalový zázvorový čaj s kurkuma.

8. Kurkuma je liek na mnohé choroby kvôli svojim antiseptickým a protizápalovým vlastnostiam. Pomáha pri prevencii a liečbe zápalu obličiek alebo infekcií obličiek. Skúste to úžasné kurkuma zlatého mlieka.

9. Púpavové listy sú najlepšie prírodné diuretiká. Posilňujú obličky, často stimulujú močenie a upokojujú podráždenie močového systému. Pripravujú sa ako čerstvý alebo sušený osviežujúci čaj.

10. Žihľava je skvelá pre liečbu infekcií močových ciest. Má močopudný účinok, uvoľňuje vodu cez obličky a močový mechúr. Odstraňuje z tela baktérie. To je obzvlášť prospešné pre vašu krv kvôli vysokej koncentrácii železa. Pripravte si čaj z čerstvej alebo sušenej žihľavy.

11. Petržlen je najlepšia bylina, ktorá vymyje všetky toxíny z obličiek, zabraňuje infekciám močových ciest a infekciám obličiek. Môžete ju použiť ako korenie v šalátoch, ale najlepšia vec je čaj.

12. Rebríček obyčajný je diuretikum, ktoré uvoľňuje telesné toxíny. Má antiseptické a protizápalové vlastnosti a súčasne plní dve funkcie: Diuretický účinok zvyšuje prietok moču. Antiseptická funkcia pomáha bojovať proti baktériám, ktoré spôsobujú infekcie močových ciest.

13. Ďatelina lúčna – ďalšie diuretikum bylina, ktorá produkuje toxíny a prebytok tekutiny z obličiek.

Viac tipov na čistenie obličiek

Fajčenie, alkohol a kofeín spôsobujú zranenie obličiek. Musia tvrdo pracovať, aby vydávali veľké množstvo toxínov nahromadených v tele. To je dobrý dôvod na čistenie obličiek.

Soľ je minerál zložený hlavne z chloridu sodného. Použitie veľkého množstva soli môže zvýšiť krvný tlak a poškodiť obličky a srdce.

Udržať správnu váhu – nadváha zvyšuje krvný tlak, čo je zlé pre vaše obličky. Sledujte svoju hmotnosť a vyčistite obličky. Vysoký krvný tlak zvyšuje riziko problémov s obličkami. Krvný tlak by mal byť vždy na normálnej úrovni, koriguje s hladinou cukru v krvi a cholesterolu.

ZDROJ:budetezdorovy.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>