Nekupujte zbytočne drahé zubné pasty: Žiarivý úsmev docielite aj pastou, ktorú si vyrobíte sami doma

Každý by chcel mať krásny a žiarivý úsmev, ktorý je navyše aj výsledkom skutočne zdravých zubov. Je to zrejme túžba každého z nás, ale dosahuje sa jej niekedy dosť ťažko. Problémy so zubami máme takmer každý. Na vine je nielen nevhodná zubná hygiena a zanedbávanie prevencie, ale napríklad aj strava, v ktorej je príliš cukrov.

V ústnej dutine máme premnožené baktérie, nesprávne zuby čistíme a čudujeme sa, že pri návšteve zubára hodinu vzdycháme na kresle, keď nám vŕta zubné kazy. Takto by to nemalo byť! Ako to teda zmeniť?

A začnite presne takto

V prvom rade je nutné zamyslieť sa nad vlastným prístupom k vašim zubom. Čistíte je naozaj dostatočne? Používate aj medzizubnú kefku, niť alebo ústnu vodu? Len samotné čistenie väčšinou nestačí. A čo vaša strava? Ako ste na tom s konzumáciou sladkých potravín a nápojov? A čo alkohol alebo káva? Aj tieto potraviny zbavujú vaše zuby belosti a ich prirodzené ochranné bariéry.

Domáca zubná pasta s úžasnými účinkami

Okrem toho, že sa vy sami rozhodnete urobiť zmenu, môže vám na ceste ku krásnym zubom pomôcť aj táto úžasná domáciá zubná pasta. Prírodnou silou bojuje s množstvom bežných neduhov:

 • potláča opuch a zápaly ďasien
 • bieli zuby
 • zastavuje postup ustupujúcich ďasien
 • ničí škodlivé baktérie v ústach

Je totiž dôležité si uvedomiť, že komerčné pasty niekedy vôbec nefungujú tak, ako sľubujú, a dokonca môžu našim zubom a celej ústnej dutine škodiť. Ani tá najdrahšia zubná pasta vám úspech nezaručí, a čo viac – často dokonca uškodí:

 • dráždia ďasná a sliznice
 • vyvoláva žltnutie zubov
 • podporuje vznik paradentózy
 • zuby oslabuje
 • Zabudnite teda na tradičné zubné pasty a vyrobte si doma vlastnú, ktorá nielen skutočne funguje, ale tiež vám nehrozí žiadne nebezpečenstvo.

   

  Ako na to?

  Jednou zo základných surovín na výrobu domácej pasty je kurkuma. Určite ste už o tomto zázračnom korenia počuli. Nemusíte sa vôbec obávať jej výraznej žltej farby. Vaše zuby nezadarbia do žlta, ale naopak podporí ich prirodzene bielu farbu. Kurkuma má navyše veľmi dobré účinky, čo sa týka potláčania infekcií a zápalov. Veľmi dobre teda urobí aj citlivým ďasnám a zubom a skvelé pôsobí najmä na opuchnuté a bolestivé ďasná. Kurkuma navyše nemá – na rozdiel od iných farmaceutických výrobkov – vedľajšie účinky a dá sa povedať, že nášmu organizmu prospieva úplne komplexne.

  Druhou skvelo surovinou, ktorá podporuje aj liečivé účinky kurkumy, je potom kokosový olej. Ten je ceneným pomocníkom nielen v kozmetike, ale aj v zdravotníctve. Podobne ako kurkuma má protizápalové účinky a silné čistiace schopnosti. Je navyše k zubom a ďasnám veľmi citlivý.

  K výrobe pasty budete potrebovať len minimum ingrediencií. Čajovú lyžičku kurkumy, čajovú lyžičku kokosového oleja a niekoľko kvapiek esenciálneho oleja z mäty, ktorý dá paste prirodzenú chuť a osvieži váš dych. Všetky ingrediencie v miske zmiešajte, aby ste získali homogénnu pastu.

  Čistite tak, ako ste zvyknutí, približne po dobu 3 minút. Musíte si ale uvedomiť, že pasta nepení, a tým pádom musíte jej aplikácii počas čistenia niekoľkokrát opakovať. Na záver vypláchnite ústa vodou a môžete použiť ešte medzizubnú kefku, niť alebo ústia vodu.

  Aké budú výsledky?

  Už za pár dní sa vaše zuby vybieli do veľmi prirodzeného bieleho odtieňa. Zároveň sa zbavíte nepríjemných problémov, s ktorými ste doteraz bojovali. Už žiadne zápaly a bolesti ďasien, ustupujúce ďasná, zápach úst alebo kazy.

  Všetko zuby budú rozhodne v omnoho lepšom stave, než na čo ste boli doteraz zvyknutí. Rozdiel uvidíte už po pár dňoch, ale pri dlhodobom užívaní bude ešte evidentnejšie. Navyše významne ušetríte a môžete si byť istí, že do vášho tela nepoputují nejaké toxické alebo dráždivé látky. Príroda sa zase ukazuje ako ten najlepší pomocník na všetko.

ZDROJ:takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>