9 skvelých spôsobov použitia OCTU v záhrade, tretie v poradí je na nezaplatenie

Väčšina z nás vie, že ocot má množstvo vynikajúcich použití. Viete však, že to funguje skvele aj na záhrade? Naučte sa 9 účinných metód starostlivosti o záhradu pomocou octu jablčného.

Odpudzuje ovocné muchy a komáre

Jablčný ocot je vynikajúci pasca na domáce, ovocné a komárové muchy. Ako na to

zloženie:

  • Poly šálka jablčného octu
  • Melasa stolovej lyžice
  • ¼ šálky cukru
  • Pohár vody

Všetko zmiešajte do vedra a zaveste ho na ovocný strom alebo ho umiestnite vedľa kríka. Motýliky vás rýchlo chytia.

Boj proti plesniam a patogénnym hubám

Keď sú rastliny napadnuté hubami, rastú menej a rýchlejšie zasychajú. Ak chcete bojovať s hubami, jednoducho zmiešajte 3 lyžice octu v pohári harmančekovej infúzie a postrekujte rastliny.

Odstránenie buriny

Zmiešajte pohár soli, 2 polievkové lyžice tekutiny na umývanie riadu, 1 polievkovú lyžicu citrónovej šťavy a pridajte do fľaše jablčný ocot. Takto pripravené buriny nastriekajte na takto pripravenú zmes. Toto je zvlášť účinné pre buriny vyrastajúce zo stien a chodníkov.

Odpudenie malých zvierat

Mačky, králiky, krtky a iné hlodavce často ničia našu pevnosť. Vôňa octu je pre nich skutočne nepríjemná, takže je ľahké s nimi vysporiadať. Stačí namočiť pár handier octom a umiestniť na záhradu.

Trvanlivosť rezaných kvetov

Ocot dokonale predlžuje životnosť už rezaných kvetov. Keď prinesiete kyticu domov, uložte ju vo vode s pridaním 2 polievkových lyžíc octu a 1 polievkovej lyžice cukru. Voda by sa mala vymieňať každé 3 dni.

Odstránenie hrdze zo záhradného náradia

Na náradie naneste trochu zriedeného octu, počkajte niekoľko minút a umyte. Značky hrdze a akékoľvek iné nečistoty okamžite zmiznú.

Výživa azalky, rododendron a gardénia

Ak chcete osviežiť, vyživovať a urýchliť rast týchto rastlín, zalejte ich raz týždenne zmesou vody a octu z jablčného muštu – pridajte pohár octu na liter vody a zavlažujte rastlinu.

Rýchlejšie klíčenie rastlín

Jablčný ocot tiež urýchľuje klíčenie niektorých rastlín:

  • Okry
  • Pupenec
  • Asparág

Deň pred zasadením semien ich utrite brúsnym papierom. Nasledujúce ráno zmiešajte 125 ml octu jablčného muštu a 0,5 l horúcej vody. Semená namočte do zmesi a ráno zasaďte.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>